157044014

قربانیان کرونا در آمریکا به 55 هزار نفر رسید

تصویر روز: طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، با مرگ یکهزار و 126 مورد جدید ظرف 24 ساعت گذشته، مجموع قربانیان کرونا در آمریکا به مرز 55 هزار نفر رسید.

به گزارش فارس، مرکز دانشگاه «جانز هاپکینز» اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته با مرگ یکهزار و ۱۲۶ مورد جدید، مجموع قربانیان کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۵۴ هزار و ۸۸۱ نفر رسید.

آمار و ارقام منتشر شده همچنین حاکی از آن است که مجموع مبتلایان به ویروس «کووید-۱۹» در ایالات متحده آمریکا به ۹۶۵ هزار و ۷۸۵ نفر رسیده است و نیویورک همچنان با ۲۹۳ هزار و ۹۹۱ مورد ابتلا و ۲۲ هزار و ۲۷۵ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا محسوب می‌شود.

با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را ۹۸۷ هزار و ۳۲۲ نفر و مجموع قربانیان این ویروس را در این کشور ۵۵ هزار و ۴۱۵ نفر گزارش کرده است.

*طرح فرماندار نیویورک برای بازگشایی چندمرحله‌ای این ایالت

علیرغم افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌ها در ایالت نیویورک، «اندرو کومو» فرماندار این ایالت روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد که ایالت نیویورک پس از اوج شیوع کروناویروس به شیوه‌ چندمرحله‌ای اقتصاد خود را از سرمی‌گیرد.

وی در یک کنفرانس خبری توضیح داد که طبق این راهبرد، ابتدا بخش‌های ساخت و ساز و تولید بازگشایی می‌شود و در مرحله بعدی کسب و کارها به صورت مورد به مورد مورد و بر اساس اهمیت و ضرورت این مشاغل ارزیابی می‌شوند.

کومو ادامه داد که یک فاصله دو هفته‌ای بین هر مرحله وجود خواهد داشت تا بر تأثیرات بازگشایی نظارت صورت گیرد و اطمینان حاصل شود که میزان ابتلا و بستری شدن بیماران کرونا در ایالت نیویورک افزایش نداشته باشد.

با اینحال، فرماندار نیویورک تاریخ دقیقی برای اجرای این راهبرد ارائه نداد اما گفت که بخشی از این ایالت تا 15 ماه می (26 اردیبهشت ماه) بازگشایی می‌شود.

طبق این گزارش، تا روز گذشته (یکشنبه)، مجموع دو میلیون ۹۹۴ هزار و ۹۵۸ نفر از مردم سراسر جهان به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند و ۲۰۶ هزار و ۹۹۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و ایالات متحده آمریکا همچنان بیشترین آمار مبتلایان و فوتی‌های مرتبط با کووید-۱۹ در جهان را دارد. اسپانیا با ۲۲۶ هزار و ۶۲۹ مورد ابتلا و ۲۳ هزار و ۱۹۰ مورد فوتی و ایتالیا با ۱۹۷ هزار و ۶۷۵ مورد ابتلا و ۲۶ هزار و ۶۴۴ مورد فوتی در رده‌های بعدی کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *