naft.3

کاهش دوباره قیمت نفت در جهان

تصویر روز: قیمت نفت در معاملات امروز به علت نگرانی در مورد کاهش تدریجی ظرفیت ذخیره سازی در سراسر جهان، بار دیگر کاهش یافت.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز به علت نگرانی در مورد کاهش تدریجی ظرفیت ذخیره سازی در سراسر جهان، بار دیگر کاهش یافت.

این نگرانی با ترس از اینکه احتمالا تقاضا برای سوخت به محض کاهش محدودیت‌های کشورها برای مقابله با ویروس کرونا به کندی افزایش می‌یابد، شدت یافته است.

هر بشکه نفت برنت با 62 سنت کاهش 19.37 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 2.45 دلار کاهش 10.33 دلار معامله شد. نفت خام آمریکا دیروز 25 درصد از ارزش خود را از دست داد و امروز هم کاهش 19 درصدی را تاکنون ثبت کرده است.

حتی با وجود توافق کاهش تولید اوپک پلاس به میزان نزدیک به 10 میلیون بشکه نفت در روز از ابتدای ماه می، این حجم واقعا برای جبران کاهش تقاضا به میزان حدود 30 میلیون بشکه در روز کافی نیست.

وارن پترسون، رئیس بخش کالاهای اساسی بانک ING گفت: «تمامی توجهات به ارقام ذخیره سازی در این هفته و به صورت خاص افزایش در کوشینگ، قطب تحویل WTI خواهد بود.»

«اگر شاهد افزایش مشابه چند هفته گذشته باشیم، احتمالا به ظرفیت کامل در کوشینگ در نیمه نخست ماه می‌خواهیم رسید که فشار کاهشی را بر بازار حفظ می‌کند.»

بر اساس آمار موسسه کپلر، در نتیجه سقوط تقاضا، برآورد می‌شود که ذخیره سازی در ساحل حدود 85 درصد در هفته گذشته کامل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *