zali.1

جولان ویروس کرونا در تهران

تصویر روز: فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه تهران همچنان به عنوان یک شهر آلوده تلقی می شود، گفت: شهروندان باید ضمن رعایت ملاحظات بهداشتی از تجمعات غیر ضروری اجتناب کنند.

به گزارش مهر، علی رضا زالی، در گفتگوی زنده خبر شبکه تهران، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در شهر تهران تقریباً حدود ۲۰۰ مورد جدید در بخش‌های عادی و ۸۵ مورد جدید نیز در بخش‌های ویژه بستری شدند و ۲۵۲ بیمار نیز از بخش‌های درمانی ترخیص شدند.

وی افزود: در مجموع آمار کل بستری شده عادی و ویژه ما در مقایسه با ۲۴ ساعت قبل حدود منفی ۱,۷ درصد کاهش داشته است. در بخش مراجعان نیز شاهد کاهش آمار بوده ایم و حدود دو درصد نیز در مجموع تخت‌های بیمارستانی در ۲۴ ساعت گذشته کاهش اقامت بستری را شاهد بوده ایم.

زالی خاطرنشان کرد: گرچه نسبت به روزهای گذشته شاهد کاهش آمار با شیب نسبتاً ملایم‌تری هستیم اما این شرایط را باید شکننده تلقی کنیم. زیرا به دلیل ذات فریب کارانه این ویروس، نوپدید بودن و ماهیت خاص تموج و شناور بودن آن در کلانشهرهایی نظیر تهران باید همچنان مراقبت کرده و احتیاطات لازم را به کار بندیم چون ممکن است به سرعت شرایط تغییر کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در ادامه گفت: با توجه به اینکه تعدادی از افراد ممکن است علائم بالینی نداشته باشند و به عنوان حامل در سطح شهر تردد کنند، می‌توانند به سرعت بیماری را منتشر کنند. بنابراین کمافی سابق باید تهران را یک شهر آلوده تلقی کنیم. به ویژه سطوحی که در تماس مشترک بین شهروندان است باید به عنوان سطح آلوده تلقی شود تا خلاف آن ثابت شود.

به گفته وی، به دلیل اینکه استان تهران و شهر تهران از جمله شهرهای پرمخاطره است تصمیم گیری در مورد مشاغل پرخطر از یک ملاحظات خاص برخوردار خواهد بود.

زالی با اشاره به تجمع و حضور برخی افراد در کنار بوستان‌ها و پارک‌ها، هشدار داد: این بیماری مطلقاً از جامعه رخت نبسته و نباید فریب کاهش آمار را خورد. اگر امروز با یک فراز و فرود آماری روبرو هستیم این شرایط کاملاً شکننده، ناپایدار و بی ثبات تلقی می‌شود و به معنای عادی سازی شرایط و رسیدن بیماری به افول قطعی نیست.

وی تاکید کرد: اگر بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم که به مدت دو هفته میزان مراجعان بیمارستانی و مجموعه شرایط بیمارستانی رو به تنزل باشد آن وقت می‌توانیم از ثبات بیشتر صحبت کنیم و این شرایط باید حداقل دو هفته به طول بینجامد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در پایان از شهروندان خواست همچنان ملاحظات بهداشتی را رعایت کرده و به ویژه از حضور غیرضروری در سطح شهر اجتناب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *