bank tejarat 01

پذیره نویسی صندوق های سرمایه گذاری در بانک تجارت

تصویر روز: پذیره نویسی واحد های سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) در بانک تجارت با استقبال چشمگیر هموطنان و مشتریان این بانک مواجه شد.
به گزارش تصویر روز همزمان با اولین ساعات صبح یکشنبه 14 اردیبهشت و با آغاز پذیره نویسی واحد های سرمایه گذاری قابل معامله(ETF) ، بسیاری از هموطنان و مشتریان برای بهره مندی از مزیت تخفیف 20 درصدی با حضور در شعب بانک تجارت و یا از طریق درگاه های غیر حضوری نسبت به خریداری باقیمانده سهام دولت در بانک‌های تجارت، ملت، صادرات و بیمه‌های البرز و اتکایی امین از طریق پذیره نویسی واحد های سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله اقدام کرده اند.

در این پذیره نویسی که تا ساعت 24 چهارشنبه 31 اردیبهشت ادامه دارد قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری مبلغ 100 هزار ریال تعیین شده و وجوه واریزی باید مضربی از این عدد باشد .
هر یک از اشخاص حقیقی دارای کد ملی حتی هموطنانی که فاقد کد بورس هستند می توانند با حداقل مبلغ 100 هزار ریال و حداکثر مبلغ 20 میلیون ریال و بدون محدودیت سنی در این پذیره نویسی شرکت کنند.

بانک تجارت برای تسهیل مشارکت حداکثری هموطنان ، پیشگیری از ابتلا و شیوع بیماری کرونا را مد نظر قرار داده و علاوه بر پذیره نویسی از طریق شعب ، باایجاد درگاه‌های پرداخت غیرحضوری شامل، اینترنت بانک، همراه بانک و اپلیکیشن های ست و پات و نشانی اینترنتی ikc.shaparak.ir امکان مشارکت در این پذیره نویسی را فراهم کرده است .

قیمت سهام تشکیل‌دهنده واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق در روز آغاز پذیره‌نویسی، متوسط قیمت سهام در سی روز گذشته (منتهی به انتشار این آگهی) با احتساب 20 درصد تخفیف (که 5 واحد درصد از آن به‌عنوان دارایی سرمایه‏‌گذاران و به‌منظور انجام عملیات بازارگردانی نزد صندوق نگهداری خواهد شد) است.

متقاضیان اعم از مشتریان بانک و یا سایر هموطنان می‌توانند با ورود حداقل اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کدپستی، شماره تلفن همراه و شماره شبای بانکی فرد پرداخت‌کننده در این سامانه ثبت نام کنند.
داشتن کد معاملاتی (کدبورسی) برای پذیره‌نویسی الزامی نیست و متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که از 2 ماه به بعد از تخصیص امکان‌پذیر است، می توانند به تدریج طی ماه‌های آینده و در فرصت مناسب در سامانه سجام ثبت نام کرده و کد معاملاتی را مطابق رویه‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه دریافت و اقدام کنند.

بانک تجارت به منظور رفاه حال هموطنان در حال بررسی و افزایش شعب منتخب مجهز به سامانه ثبت نام سجام است که در آینده نزدیک لیست این شعب اعلام خواهد شد.

وزارت اقتصاد دراطلاعیه‌ای، فراخوان واگذاری و پذیره ‏نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‏‌گذاری قابل معامله (ETF) واسطه‌گری مالی یکم را منتشر کرده و از طریق این واگذاری، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقیمانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه‌های البرز و اتکایی امین را واگذار می کند .

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت بانک تجارت به نشانی www.tejaratbank.ir مراجعه و یا با مرکز ارتباط مشتریان به شماره 1554 تماس حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *