bandpei

ادامه لغو طرح ترافیک تهران

تصویر روز: استاندار تهران با اشاره به ضرورت استمرار لغو طرح ترافیک تأکید کرد: با توجه به ضرورت فاصله‌گذاری اجتماعی در وسایل حمل‌ونقل عمومی استمرار لغو طرح ترافیک ضرورت دارد و در این زمینه باید با احتیاط برخورد کرد.

به گزارش تسنیم، انوشیروان محسنی بندپی در مورد وضعیت اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان تهران با اشاره به شرایط خاص استان اظهار کرد: استان تهران به‌دلیل تراکم جمعیت، تنوع فعالیت و حضور تعداد زیاد کارکنان دستگاه‌های ملی و استانی شرایط خاص خود را دارد.

وی ادامه داد: میانگین تراکم جمعیت در کشور 50 نفر در هر کیلومترمربع است این در حالی است که این تراکم در استان تهران هزار نفر در هر کیلومترمربع است، از سوی دیگر تنوع فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را نیز در استان تهران شاهد هستیم.‌

استاندار تهران عنوان کرد: اشتغال بیش از 290 هزار نفر نیروی انسانی در دستگاه‌های استانی و 172 هزار نفر در دستگاه‌های ستادی و ملی سبب شده در کلان‌شهر تهران و استان تهران وضعیت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از میانگین کشوری پایین‌تر باشد.

محسنی بندپی در ادامه با اشاره به وضعیت استفاده از ماسک در مترو گفت: قبل از الزام استفاده از ماسک در مترو بیش از 46 درصد مسافران و از دیروز با توجه به الزام ستاد ملی مقابله با کرونا بیش از 95 درصد مسافران از وسایل حفاظت فیزیکی از جمله ماسک و دستکش استفاده می‌کنند که نشان از همراهی و مشارکت مردم برای مقابله با این بیماری دارد.

وی با اشاره به ضرورت استمرار لغو طرح ترافیک تأکید کرد: با توجه به ضرورت فاصله گذاری اجتماعی در وسایل حمل‌ونقل عمومی استمرار لغو طرح ترافیک ضرورت دارد و در این زمینه باید با احتیاط برخورد کرد.

استاندار تهران همچنین در مورد فعالیت مراکز بهداشتی گفت: فعالیت 69 مرکز بهداشت اثربخشی بالایی در غربالگری، شناسایی و کاهش بار بیمارستان‌ها داشته که نقش مؤثری در پیشگیری، مراقبت و ارائه پروتکل‌های بهداشتی دارند.

محسنی بندپی سپس در مورد جمع‌آوری معتادان متجاهر عنوان کرد: جمع‌آوری معتادان متجاهر و غربالگری آن‌ها همچنان استمرار دارد تا آسیب‌پذیری در این بخش به حداقل برسد.

وی همچنین با اشاره به توقف برگزاری مراسم مذهبی در مسجد ارگ خاطرنشان کرد: از پنجشنبه مراسم مذهبی در مسجد ارگ برگزار نشده که از هیئت امنا و مسئولان این مسجد تشکر می‌شود و امید است به‌زودی با عبور از مشکلات مراسم معنوی برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *