hasanpor.2

حضور گسترده اصناف در رزمایش کمک مومنانه

تصویر روز: رییس سازمان بسیج اصناف کشور الام کرد: درخشش ملت ایران در مبارزه با کرونا و رزمایش کمک مومنانه ابهت و همت نظام اسلامی و کشور شیعی ایران را به رخ دنیا کشید.

به گزارش تصویر روز غلامرضا حسن پور در گفتگو با یزدرسا گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و همچنین وظیفه شرعی که در خصوص انفاق و کمک به محرومین داریم سازمان بسیج مستضعفین طرح کمک مؤمنامه را ارائه داد که مورد استقبال اکثر مردم، رده‌های بسیج و خیرین قرار گرفت.

به گفته وی اولین مرحله این طرح در ابتدای ماه رمضان اجرا شد و مرحله دوم آن همزمان با روز اکرام و میلاد امام حسن مجتبی(ع) در سراسر کشور شروع خواهد شد.

وی با اشاره به آثار خوب  رزمایش کمک مؤمنانه در جامعه ادامه داد: در مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه برخی از اقشار از جمله اصناف و بازار در سراسر کشور جداگانه برنامه‌ای را در نظر گرفتند از جمله در تهران به عنوان پایتخت در مسجد امام خمینی (ره) بازار تهران همزمان با سراسر کشور بسته‌های کمک مومنانه در مسجد آماده می شود. همچنین حضور خیرین بزرگ و فعال را در این برنامه خواهیم داشت تا از طریق رسانه ملی با مردم به صورت مستقیم صحبت کنند و افراد بیشتری برای ورود به این رزمایش تشویق شوند.

مسئول سازمان بسیج اصناف کشور از راه‌اندازی 110 مرکز نیکوکاری به طور همزمان در اصناف و بازار کشور خبر داد و گفت: در تهران این مرکز نیکوکاری در یک مجتمع تجاری راه‌اندازی می‌شود و اقدام جدیدی است چرا که اکثرا مراکز نیکوکاری در محلات ایجاد می‌شد و بسیج اصناف نیز این مراکز را در بازارها و اتحادیه‌های صنفی راه‌اندازی می‌کرد اما برای اولین بار است که یک مرکز نیکوکاری قرار است در مجتمع تجاری راه‌اندازی شود و این اقدام می‌تواند به کل کشور تعمیم داده شود.

حسن پور افزود: این مراکز نیکوکاری با همراهی و همکاری کمیته امداد اقدام به شناسایی نیازمندان می‌کنند، خود اصناف و بازاریان منابع را جمع آوری کرده و با تصمیم خودشان این هزینه‌ها را جمع‌آوری و خرج می‌کنند و تنها گزارشی در این زمینه به بسیج اصناف و کمیته امداد ارائه خواهند کرد که یکی از وظایف مهم این این مراکز نیکوکاری ایجاد اشتغال است که نمونه آن نیز در یزد اجرا شد و چند روز گذشته امام جمعه یزد و استاندار با حضور در اتاق اصناف یزد مرکز نیکوکاری را افتتاح کردند که در بحث کرونا بسیار خوب درخشیده بود و بانی خیر این مرکز در زمینه سیل و زلزله نیز بسیج اصناف استان بود که همت بالایی دارد.

وی عنوان کرد: سنت قرض الحسنه از دیگر اقداماتی است که در حال حاضر به صورت محدود انجام می‌شود و صندوق‌های قرض الحسنه که قبلا فعال بودند باید گسترش پیدا کند و در این مرحله مبلغ 100 میلیارد ریال با هماهنگی بنیاد مستضعفان کارسازی شد تا به برخی از کسبه و کارگران اصناف شهرستان‌های استان تهران که از کرونا آسیب دیدند و کارگرانشان بیکار و یا دچار مشکلات معیشتی شدند مبلغ مشخصی وام قرض الحسنه داده شود که این اقدام نمونه‌ای است که می‌توان در سراسر کشور در بحث سنت قرض‌الحسنه فعالیت بیشتر و گسترده‌تری داشت.

مسئول سازمان بسیج اصناف کشور گفت: ملت ایران با توجه به ریشه دار بودن فرهنگ اهل بیت در وجودشان و با همدلی و پرچمداری مقام معظم رهبری تاکنون توانسته از مشکلات و معضلات کرونا عبور کند و همانطور که رهبری به تامین ماسک اشاره کردند بسیج اصناف از جمله مجموعه‌هایی است که توانسته با جمع کردن مجموعه‌های صنفی و صنعتی بهترین ماسک را تولید کند.

حسن‌پور ادامه داد: وی با اشاره به درخشش ملت ایران در مبارزه با کرونا گفت: رفتارهای غرب در زمان شیوع کرونا و حمله به فروشگاه‌ها و سرقت محموله‌های بهداشتی در مقایسه با اقدامات ملت ایران در کمک به یکدیگر و کارد درمان و شرکت در رزمایش کمک مومنانه نشان دهنده فرهنگ بالای ملت ایران است.

به گفته وی غرب با اینکه یک قرن است که دنیا را فریب داده اما ناگهان با پیدا شدن یک ویروس آبروی نداشته‌اش بر باد رفت و در مقابل فرهنگ بالا، ابهت و همت نظام جمهوری اسلامی و کشور شیعی ایران به رخ دنیا کشیده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *