mihan

پاسخ بیمه میهن به پرسش های کرونایی بورس

تصویر روز: رئیس هیات مدیره شرکت بیمه میهن در جواب نامه سازمان بورس، تاثیر منفی ویروس کرونا بر صنعت بیمه و شرکت بیمه میهن را تشریح کرد. 

به گزارش تصویر روز ابراهیم حمیدیدر پاسخ به سوال های سازمان بورس مبنی بر تاثیر کرونا ویروس بر فعالیت های شرکتهای بورسی و به خصوص بیمه ای گفت: کرونا باعث افزایش مطالبات این شرکت از بیمه گذاران شده است چرا که برخی از مشتریان و بیمه گزاران درخواست استمهال حق بیمه های خود را کرده اند که اجابت این درخواست باعث افزایش مطالبات شرکتهای بیمه از جمله بیمه میهن شده است.

وی ادامه داد: تضعیف بخش های مختلف اقتصادی به ویژه در‌ حوزه خدمات و کاهش قدرت خرید مردم در میزان فروش انواع بیمه نامه های این شرکت نیز تاثیر گذار بوده است. به گزارش تصویر روز حمیدی همچنین در بند ششم پاسخ شرکت بیمه میهن به نامه سازمان بورس به برخی از مصوبات ستاد ملی کرونا هم انتقاد کرد و گفت: برخی از مصوبات ستاد ملی کرونا باعث ایجاد تاخیر در فرآیند ساخت و ساز پروژه های ملی و منطقه ای و‌ محلی شده است که این موضوع ریسک سرمایه گذاری شرکتهای بیمه ای را در حد زیادی بالا برده است.

رییس هیئت مدیره بیمه میهن با اشاره به تاثیر منفی مصوبه ۲۱ اسفندماه سال ۹۸ بیمه مرکزی بر افزایش مطالبات و کاهش نقدینگی این شرکت اشاره کرد و گفت: طی بخشنامه اسفندماه ۹۸، بیمه مرکزی ایران تمامی شرکتهای بیمه ای ملزم به تمدید بیمه نامه های شخص ثالث از این تاریخ تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۹۹ بدون دریافت حق بیمه شده اند که اجرای این بخشنامه از یک سو منجر به افزایش مطالبات شرکت بیمه میهن و از سوی دیگر باعث کاهش نقدینگی این شرکت شده است.

حال این پرسش مطرح است که آیا رییس هیات مدیره شرکت بیمه میهن در پاسخ به نامه سازمان بورس سلامت مردم و مشتریان و لزوم اجرای مسئولیت های اجتماعی این شرکت بیمه ای را هم لحاظ کرده و یا فقط سود و زیان شرکت مطبوع خود بدون در نظر گرفتن شرایط خاص کشور را مد نظر قرار داده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *