کنتور برق

صرفه جویی ۵ هزار مگاواتی مصرف برق

تصویر روز: سخنگوی صنعت برق اعلام کرد: با همکاری مشترکان، پارسال معادل ۵ نیروگاه هزار مگاواتی در مصرف برق صرفه جویی شد.

 مصطفی رجبی در گفتگوی تلفنی با صدا و سیما گفت: در قالب برنامه‌های مدیریت بار که به منظور عبور از اوج مصرف تابستان سال ۹۸ در نظر گرفته شده بود، با ۱۳۵ هزار مشترک صنعتی کشاورزی و … تفاهم نامه همکاری امضا شد.
رجبی با بیان این که همکاری این تعداد از مشترکان که در گروه‌های صنعتی، کشاورزی و سایر مصارف بودند، در نهایت منجر به صرفه جویی و کاهش اوج مصرف به میزان ۳۸۷۶ مگاوات شد، تصریح کرد: تامین این میزان برق صرفه جویی شده، نیازمند احداث ۵ نیروگاه هزار مگاواتی بود.
سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: این درحالی است که بابت اجرای طرح‌های مدیریت بار در سال گذشته، ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش به مشترکان همکاری کننده در این طرح‌ها پرداخت شد که این رقم حدود یک بیستم هزینه‌های خرید تضمینی برق از نیروگاه‌هایی است که باید احداث می‌شد.
رجبی همچنین با تقدیر از همه استانداران که در سال گذشته از صنعت برق حمایت کردند، در خصوص میزان همکاری مشترکان با طرح‌های مدیریت بار امسال نیز گفت: خوشبختانه با حمایت‌های استانداران سراسر کشور و مشوق‌های تعریف شده در طرح‌های مدیریت بار، تاکنون ۹۰ هزار تفاهم نامه همکاری با مشترکان امضا شده است، اما با توجه به درخواست‌های دریافت شده، پیش بینی می‌شود این تعداد حتی به دوبرابر میزان سال گذشته نیز افزایش یابد.
وی گفت: صنعت برق مشوق‌های خوبی را برای مشترکان همکار در طرح‌های مدیریت بار در نظر گرفته و همین باعث افزایش جذابیت و میزان استقبال مشترکان شده است.
سخنگوی صنعت برق اظهار امیدواری کرد: با مشارکت و همکاری مشترکان به ویژه در گروه‌های صنعتی و کشاورزی، امکان مدیریت مصرف به میزانی بیشتر از سال گذشته فراهم و مشترکان همکار نیز از پاداش‌های در نظر گرفته شده بیش از گذشته منتفع شوند.
برپایه این گزارش، برنامه‌های مدیریت اوج مصرف بار صنعت برق که امسال با عنوان برنامه‌های مدیریت سمت تقاضا اجرا می‌شود، از اوایل خرداد آغاز و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.
برنامه‌های صنعت برق در برنامه‌های مدیریت مصرف تشویق محور بوده و مشارکت کنندگان نیز از پاداش‌هایی که در تفاهم نامه‌های همکاری با شرکت‌های برق منعقد می‌کنند، بهره‌مند خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *