kashtiarai

هشدار به خریداران سکه

تصویر روز: نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر: فروش سکه‌های بسته بندی شده فقط در واحد‌های صنفی دارای پروانه فروش سکه، مجاز است.

 به گزارش تصویر روز به نقل از صدا و سیما‎؛ نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر در مصاحبه تلفنی با بیان اینکه فروش سکه‌های بسته بندی شده غیر متعارف است گفت: فروش سکه‌های بسته بندی شده فقط در واحد‌های صنفی دارای پروانه فروش سکه، مجاز است.

محمد کشتی آرای افزود: هیچ تضمینی برای اصل بودن سکه‌های بسته بندی شده وجود ندارد و بار‌ها به مردم اعلام کرده ایم که از هر طلا فروشی سکه بسته بندی شده (وکیوم) نخرند.

وی گفت: سکه‌های بسته بندی شده مجاز و اصل حتما باید برچسب داشته و نشان مغازه با تابلوی واحد صنفی یکی باشد. به گزارش تصویر روز کشتی آرای افزود: طلا فروشی‌ها نیز هنگام خرید سکه بسته بندی شده آن را باز می‌کنند تا از اصل بودن آن مطمئن شوند.

وی درباره قیمت‌های امروز بازار طلا و سکه هم گفت: امروز قیمت سکه طرح جدید به بالاترین قیمت خود در تاریخ اتحادیه و ۶ میلیون ۷۰۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم به ۶ میلیون ۵۵۰ هزار تومان رسیده است.

همچنین قیمت نیم سکه ۳ میلیون ۳۴۰ هزار تومان و ربع سکه ۱ میلیون ۸۹۰ هزار تومان است.نرخ هر انس طلای جهانی به ۱۷۰۱ دلار رسید و هر مثقال طلا ۲ میلیون ۸۳۴ هزار تومان قیمت خورده است.وی گفت: سکه‌های گرمی ۹۸۰ هزار تومان و طلای ۱۸ عیار هم گرمی ۶۵۳ هزار تومان معامله شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *