D1737412T12944820webb

معرفی برنامه های شاخص فصل بهار رادیو ایران

تصویر روز: رادیو ایران در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تفریحی در برنامه های بهار معاونت صدا شاخص شد.

به گزارش تصویر روز به نقل سایت رادیو ایران ، برنامه‌های «کافه هنر»، و «پارسی گویان » در حوزه فرهنگی، و برنامه «نمودار» در حوزه اقتصادی ، برنامه های «ایرانشهر» و «سلام صبح بخیر» در حوزه اجتماعی، برنامه های «صبح جمعه با شما»، «کوی نشاط» و «یک دو صدا» در حوزه طنز از منتخبین فصل بهار معاونت صدا هستند.
برنامه «کافه هنر» مجله ای فرهنگی است که به مهمترین و تازه ترین مسایل و رویداد های فرهنگی روز در حوزه ادبیات، سینما، موسیقی و هنرهای تجسمی می پردازد.
کافه هنر

شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۶:۰۰ به تهیه کنندگی سیده زهرا صالحی و زهره سربازی و با اجرای شهاب شهرزاد از رادیو ایران پخش می شود.

«پارسی گویان»

برنامه ای است که با هدف تقویت وحدت بین فارسی زبانان ، به حوزه وسیع فارسی زبانان تعلق دارد و فراتر از مرز‌های جغرافیایی به موضوعاتی می‌پردازد که به فارسی زبانان دنیا از کاشغر تا کابل و از بخارا تا سمرقند و از تهران تا کابل و مرز‌های بالکان وسعت دارد. رادیو ایران به عنوان نگهبان زبان فارسی سعی در نهادینه کردن پاسداشت زبان فارسی دارد و این برنامه هم یکی از فعالیت‌های رسانه‌ای رادیو ایران در این راستا است.
پارسی گویان جمعه ها ساعت ۲۳:۰۵ به تهیه کنندگی محمد اسماعیل پور و گویندگی حسن همایی از رادیو ایران پخش می شود.

نمودار

اما در بخش اقتصادی برنامه نمودار به عنوان برنامه منتخب از رادیو ایران برگزیده شد.
اقتصاد به عنوان بعد مهم در زندگی است که همه ابعاد را تحت تاثیر قرار می دهد. کارآفرینی و اشتغال بخصوص در جوانان و همچنین رونق تولید و اقتصاد مردمی که منجر به شرایط بهتر و پیشرفت در کشور خواهد شد ، از ضرورت های برنامه نمودار هستند.

nemodar.1
این برنامه مجله ای خبری اقتصادی است که نبض بازار را در دست می گیرد و ضمن ارائه اخبار و اطلاعات بازارهای مختلف درباره مسائل اقتصادی در گفت و گو با مسئولان و کارشناسان آن حوزه تحلیل درست و دقیقی را ارائه می دهد.
نمودار از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۰:۲۰به تهیه کنندگی راضیه حسینعلی و عاطفه بنایی و با اجرای ایمان ساکی و مهرناز فقیهی از رادیو ایران پخش می شود.
گفتنی است در بخش کارشناسی حمید طلیمی و علی پاکزاد هم همراه این برنامه هستند.

سلام صبح بخیر و ایرانشهر

در بخش اجتماعی دو برنامه سلام صبح بخیر و ایرانشهر نیز شاخص معرفی شد.
«سلام صبح بخیر» ، یک برنامه صبحگاهی که دارای فضای با نشاط صبحگاهی است و مخاطب را تشویق به تلاش برای کسب روزی حلال می کند.
گزارش هوا شناسی، حواشی ورزش و اتفاقات روز کشور نیز بخشی از این برنامه است.
سلام صبح بخیر شنبه تا پنج شنبه ساعت ۶:۳۵ به تهیه کنندگی : شهاب نادری و آرمان ستوده و با اجرای لیلا صفری و مهرناز فقیهی از رادیو ایران پخش می شود.
«ایرانشهر» در قالب یک مجله عصرگاهی و با حضور دو مجری بازیگر هر روز یک موضوع اجتماعی را مورد بررسی قرار می دهد.
در این برنامه تلاش می شود که خبر های روز مرتبط با موضوع برنامه دستمایه طنزی نیز بگیرد.
ایرانشهر شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸:۰۰به تهیه کنندگی حسین معصومی و آرمان ستوده و اجرای مهرناز فقیهی و لیلا صفری و با هنرنمایی منصور اسکندری در نقش کمال همنشین از رادیو ایران پخش می شود.

صبح جمعه با شما

اما در گروه ورزش و تفریحات نیز سه برنامه منتخب شد.
«صبح جمعه با شما» برنامه ای ترکیبی نمایشی است که با رویکرد تفریحی و سرگرمی و به نقد موضوعات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی روز می پردازد.
در برنامه «صبح جمعه با شما» با توجه به افراد جامعه و مسائل و مشکلات موجود در جامعه شخصیت سازی می شود که هر کدام از آنها، نماینده قشری از جامعه هستند.
از مهمترین این شخصیت ها میتوان به «اصغر» ، «شوکت»، «بشی»،«روکی»، «جانعلی»، «قدمخیر» «هیبت» «منصور کله پز»، «مادمازل» «فشارکی»، «پیر نمیر»، « مکرر»، «فراست»، «شنگول»،« سپنتا» و … اشاره کرد.
صبح جمعه با شما جمعه ها ساعت ۹:۰۰ به تهیه کنندگی ساجد قدوسیان و اجرای نسیم رفیعی و علیرضا جاوید نیا از رادیو ایران پخش می شود.

کوی نشاط

«کوی نشاط» در حقیقت نمونه ای از یک جامعه شهری است که افراد مختلفی با هر خلق و خو ، رفتار، گویش و زبان خاص، از هر مرتبه و موقعیت اجتماعی و خواسته های مختلف در آن زندگی می کنند.
هر کدام از شخصیت های کوی نشاط دارای شخصیت خاصی هستند و با توجه به خصایص و ویژگیهای شخصیت تعریف شده به اجرای قطعات نمایشی کوتاه می‌پردازند.
کوی نشاط پنج شنبه ساعت ۹:۰۰ به تهیه کنندگی : مهدی ساعی و اجرای ابوالفضل آقاخانی از رادیو ایران پخش می شود. برنامه ای ترکیبی- نمایشی با رویکردی تفریحی سرگرمی پنج شنبه هر هفته ساعت ۹:۰۰ از رادیو ایران پخش می شود.
این برنامه مجموعه طنز نمایشی است که در آن بازیگران مطرح رادیو به نقش آفرینی می پردازند. موضوع نمایش های برنامه به سمت اخلاق شهروندی، رفتارهای مدیریتی منعطف است. تولید طنز آهنگ هایی با نقادی موضوعات اجتماعی از دیگر بخش های برنامه است. از جمله بخش های برنامه می توان به نشاط الشعرا، مدرسه نشاط، آقای درگیران و بوستان نشاط اشاره کرد.
مهدی ساعی تهیه کننده و ابوالفضل آقاخانی گوینده برنامه است.

یک دو صدا

«یک، دو صدا» یک مسابقه رادیویی برای کسانی است که علاقه مند به گویندگی، اجرا ، بازیگری و خوانندگی هستند. در این برنامه با فراهم کردن فضای رقابتی سعی بر آموزش علاقه مندان هم دارد و کنار نقش سرگرم کنندگی، جنبه آموزشی نیز مدنظر خود قرار داده است.
در این برنامه علاقه مندان پس از ثبت نام در سایت رادیو و صفحه اصلی برنامه به نشانی ۱۲seda.radioiran.ir در آزمون ورودی نام نویسی کرده و پس از پدیرفته شدن در آزمون ورودی در مسابقه شرکت می کنند.
یک دو صدا از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰:۰۰ به تهیه کنندگی: مهدی ساعی و اجرای ابوالفضل آقاخانی از رادیو ایران پخش می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *