tolid khodro

فروش فوق العاده خودرو پیش از عید فطر

تصویر  روز: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت: برای ایجاد تعادل در بازار خودرو، پیش از عید فطر فروش فوق العاده خواهیم داشت.

به گزارش صدا و سیما؛ حسین مدرس خیابانی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران افزود: خودروسازان باید هر چه سریعتر تعهدات خود را به مردم با تحویل خودرو‌ها کاهش دهند.
وی گفت: سالهاست که بار بخش تولید خودرو، بر دوش دو خودروساز بوده است، اما حالا با خروج این خودروسازان، بار روی دوش تولید داخلی قرار گرفته و باید از این تولیدات حمایت شود.
سرپرست وزارت صمت اضافه کرد: شیوه‌های ثبت نام، فروش و تحویل باید اصلاح شوند به گونه‌ای که مطمئن شویم خودروی ثبت نامی به دست مصرف کننده واقعی می‌رسد و نه دلالان.
وی گفت: از سوی دیگر باید در توزیع نیز عدالت رعایت و فاصله میان عرضه و تقاضا برای ایجاد تعادل در بازار کاسته شود. مدرس خیابانی افزود: با این اقدامات در روز‌های پیش رو از التهاب بازار خودرو کاسته می‌شود و بازار به تعادل می‌رسد.
وی ادامه داد: از این پس خودرو‌های صفر کیلومتر بعد از سه ماه شامل گارانتی نمی‌شوند، تمام پارکینگ‌ها و انبار‌های خودرو باید موجودی خود را اعلام کنند و همچنین در فروش فوق العاده یکسال سند در رهن خودروساز می‌ماند و اولویت نیز به متقاضیانی داده می‌شود که پلاک فعال ندارند.
سرپرست وزارت صمت گفت: همه این تصمیمات در این راستا است که بازار خودرو به تعادل برسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *