belgori

بانک اقتصادنوین آینده روشن‌تری پیش رو دارد

تصویر روز: مجمع عمومی فوق‌العاده بانک اقتصادنوین با حضور ۶۷.۵ درصد سهامداران در ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد.

به گزارش تصویر روز دستور جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده بانک اقتصادنوین (شرکت سهامی عام)، استماع گزارش هیئت ‌مدیره و گزارش بازرس قانونی در خصوص افزایش سرمایه بانک و اتخاذ تصمیم در خصوص افزایش سرمایه بانک و اصلاح ماده مربوط در اساسنامه بود.

در ابتدای این جلسه، علیرضا بلگوری، مدیرعامل بانک گفت: ما به دنبال افزایش سرمایه بانک از دو محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت بانک و آورده نقدی سهامداران هستیم. در صورتی که سهامداران با افزایش سرمایه بانک موافقت کنند بانک در آینده با موفقیت‌های زیادی روبرو خواهد شد و آینده روشن‌تری در پیش رو خواهد داشت.

وی به سودآوری به ‌عنوان مهم‌ترین دستاورد افزایش سرمایه بانک اشاره کرد و افزود: افزایش سرمایه بانک، علاوه بر اینکه الزامات بانک مرکزی در این بخش را محقق می‌کند، موجب افزایش حجم عملیات بانکی، افزایش سودآوری و درآمدزایی، افزایش قیمت سهام بانک در بورس و افزایش سهم از بازار در بخش‌های تسهیلات، سپرده‌ها، کارمزدها و … خواهد شد. بنابراین موافقت سهامداران با افزایش سرمایه بانک می‌تواند شتاب بانک در سودآوری و رشد در تمام عرصه‌ها را افزون کند.

در ادامه و پس از ارائه گزارش بازرس قانونی بانک، سهامداران حاضر در جلسه، افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ ثابت بانک به مبلغ ۱۷.۲۹۴.۷۳۴ میلیارد ریال را تصویب کردند.

بر این اساس، سرمایه نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران با ۱۳۲ درصد افزایش از مبلغ ۱۳.۱۳۱.۰۰۰ میلیون ریال به مبلغ ۳۰.۴۲۵.۷۳۴ میلیون ریال رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *