• ورود کارمندان بدون ماسک به ادارات ممنوع شد

  تصویر روز: رییس جمهور تاکید کرد: اگر کارمندان اداری بخواهند بدون ماسک وارد ادارات شوند، آنان را بازگردانند و برایشان غیبت محسوب کنند.

  به گزارش صدا و سیما؛آقای روحانی در ادامه اظهاراتش در ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین تاکید کرد: ارائه خدمات مختلف به مردم اعم از خدمات اداری، بانکی و حمل و نقل باید مشروط به رعایت مقررات بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک شود.
  وی گفت: کمیته‌های امنیتی – اجتماعی و بهداشتی به ادارات دولتی ابلاغ کنند که ارائه خدمات به مراجعان منوط به استفاده از ماسک است.

  رییس جمهور افزود: کسانی که به مراکز اداری شلوغ مانند بانک ها، شهرداری‌ها یا هر اداره دولتی مراجعه می‌کنند باید از ماسک استفاده کنند و اگر استفاده نکردند نباید به آنان خدمات داده شود. آقای روحانی گفت: افرادی که می‌خواهند از خدمات حمل و نقل عمومی به ویژه مترو و اتوبوس استفاده کنند اگر ماسک نداشته باشند نباید به آنان خدمات داده شود.
  رییس جمهور از دستگاه قضایی به ویژه دادستان‌ها و ضابطان قضایی نیز خواست که در اعمال این مقررات به دولت کمک کنند. وی گفت: در مراکزی مانند بازار‌ها و پاساژ‌ها که اتحادیه‌ها و اصناف مسئولیت دارند وارد عمل شوند.

  آقای روحانی رعایت دستورالعمل‌های لازم برای مهار بیماری کرونا به ویژه فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و نرفتن در اجتماعات به ویژه مراسم عروسی و عزا را تاکید و اصرار مسئولان کشور برشمرد.
  رییس جمهور گفت: روند ما در مقابله با این بیماری به نحوی بود که ابتدا محدودیت‌ها را در کشور اعمال کردیم و به این ترتیب به این نتیجه رسیدیم که اعمال محدودیت‌ها در کل کشور لازم نیست و محدودیت‌ها را صرفا در استان‌هایی که در محدوده قرمز قرار دارند اعمال کردیم.

  وی افزود: البته هیچ یک از این محدوده‌ها نیز ثابت نیست و ممکن است رنگ این مناطق تغییر کند، مانند مناطقی که به شدت قرمز بودند و سفید شدند که البته ممکن است همین مناطق دیرتر قرمز شوند. به ویژه مناطقی که از ابتدا سفید بودند تا حد زیادی در معرض خطرند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *