پیتزا ۱۴ میلیون تومانی!

تصویر روز: دختری که در اولین روز کاری‌اش در پیتزافروشی‌ها کارت‌های عابربانک مشتریان را سرقت می‌کرد، به دام افتاد.

روزنامه شرق نوشت: جوانی روز ١۴ مرداد با مراجعه به کلانتری نیاوران به مأموران اعلام کرد صندوق‌دار یک پیتزافروشی اقدام به سرقت عابربانک وی کرده و با استفاده از رمز کارت، اقدام به برداشت ١۴‌میلیون تومان از حساب وی کرده است.

مال‌باخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «برای خرید پیتزا به یک مغازه فست‌فود مراجعه و کارت عابربانک خود را به همراه رمز مربوطه برای پرداخت وجه در اختیار صندوق‌دار مغازه که زنی حدودا ٣٠ساله بود، قرار دادم. خانم صندوق‌دار به این بهانه که دستگاه کارتخوان فروشگاه قطع شده و باید به مغازه مجاور مراجعه کند، کارت عابربانک مرا گرفت و پس از خروج از محل متواری شد».

صاحب مغازه فست‌فود در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «قصد استخدام یک صندوق‌دار خانم را داشتم. به همین علت اقدام به انتشار آگهی استخدام صندوق‌دار زن کردم تا اینکه روز ١۴ مرداد خانم جوانی که خودش را شریفی معرفی کرد، برای استخدام به من مراجعه کرد. با توجه به تسلط کاملی که او به امور صندوق‌داری و حسابداری داشت، قرار شد یک روز به صورت آزمایشی به‌عنوان صندوق‌دار فعالیت کند و از روز بعد با ارائه مدارک هویتی و سپردن ضمانت مشغول به کار شود اما پس از گذشت قریب به یک ساعت از شروع کار، کارت عابربانک یکی از مشتریان را برداشت و متواری شد».

کارآگاهان با بررسی پرونده‌های مشابه اطلاع پیدا کردند سرقت‌های دیگری در مناطق مختلف شهر تهران به‌ویژه در غرب و شرق به وقوع پیوسته و دختر جوانی به همین شیوه و شگرد اقدام به کلاهبرداری و سرقت کارت‌های عابربانک تعدادی از مشتریان مغازه‌های فروش پیتزا و فست‌فود کرده است. با بهره‌گیری از تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته متعلق به این مغازه‌ها، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند تمامی سرقت‌ها توسط دختری حدودا ٣٠ساله انجام شده است.  با شناسایی تعدادی از مغازه‌های فست‌فود که مدیران آنها قصد استخدام صندوق‌دار خانم داشتند، تصاویر به‌دست‌آمده از متهم در اختیار آنها گذاشته شد تا در صورت شناسایی این فرد، بلافاصله موضوع به کارآگاهان اطلاع داده شود.

سرانجام زمانی که متهم با مراجعه به یکی از مغازه‌های فست‌فود قصد استخدام به‌عنوان صندوق‌دار را داشت، توسط مدیر این مغازه شناسایی و با حضور کارآگاهان پایگاه یکم آگاهی در محل، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل شد.  متهم با نام واقعی «نرگس.ز» که در زمان مراجعه به مغازه‌های فست‌فود خود را به نام‌های مجعول مختلف معرفی و در همان روز استخدام، پیش از ارائه هرگونه مدارک هویتی اقدام به کلاهبرداری و سرقت کارت‌های عابربانک کرده بود، پس از مواجه‌شدن با تعدادی از مدیران مغازه‌های فست‌فود و همچنین تصاویر به‌دست‌آمده از وی از طریق دوربین‌های مداربسته، به‌ناچار لب به اعتراف گشود و به ده‌ها فقره کلاهبرداری در مناطق مختلف شهر تهران اعتراف کرد.

سرهنگ کرم یوسف‌وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: از مال‌باختگانی که در طول یک سال گذشته با این شیوه و شگرد موردسرقت و کلاهبرداری قرار گرفتند، دعوت می‌شود برای شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به این پایگاه واقع در اتوبان شهید صدر (مسیر شرق به غرب)، ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *