• اخراج 10 هزار کارمند بریتیش پترولیوم

  تصویر روز: شرکت بریتیش پترولیوم قصد کرده که 10 هزار نفر از کارمندانش را تعدیل کند اما نکته اینجاست که حدود 7500 نفر از آنها به طور اجباری اخراج خواهند شد.

  به گزارش فارس، به نقل از رویترز، شرکت بریتیش پترولیوم انگلیس قصد دارد 10 هزار از کارمندانش را تعدیل کند نکته اینجاست که از این تعداد تنها 2500 نفر به صورت داوطلبانه شغل خود را ترک خواهند کرد و این شرکت بزرگ نفتی 7500 نفر دیگر را به اجبار اخراج می‌کند.

  این شرکت البته در ماه ژوئن گفته بود که به عنوان بخشی از برنامه‌های برنالد لونی، مدیرعامل جدید این شرکت برای کاهش هزینه‌ها و تغییر رویکرد این غول نفتی برای رفتن به سمت انرژی‌های پاک‌تر 15 درصد از 70 هزار کارمندش را تعدیل خواهد کرد.

  اکثر کسانی که قرار است تعدیل شوند از دفاتر مربوط به تولید نفت و گاز بریتیش پترولیوم است و هزاران مهندس زمین‌شناس و دانشمند این شرکت را ترک خواهند کرد.

  بریتیش پترولیوم طی بیانیه‌ای گفته ما به تبیین کامل رویکرد خود در این زمینه ادامه خواهیم داد و امیدواریم طی ماه‌های آینده کارمندان از شرایط خود درباره ادامه همکاری با شرکت مطلع شوند. صنعت نفت جهان با یکی از بدترین بحران‌ها در تاریخ خود روبه‌رو شده است چرا که شیوع ویروس کرونا تقاضا برای نفت در بازار جهانی را به شدت کاهش داده و از طرف دیگر سرمایه‌گذاران و فعالان محیط زیست این صنعت را برای رفتن به سمت فضایی پاک‌تر تحت فشار قرار داده‌اند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *