• پیش‌بینی آبگرفتگی معابر در البرز

  مدیرکل هواشناسی البرز گفت: بارش‌های این روز‌ها عامل آب‌گرفتگی معابر شهری، ریزش سنگ و رانش کوه در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی می‌شود.

  به گزارش تابناک به نقل از مهر، آرش بهارونداحمدی با اشاره به قرار گرفتن البرز در وضعیت هشدار سطح زرد هواشناسی اظهار کرد: آخرین الگو‌های پیش‌یابی حاکی از تقویت سامانه بارشی جنوبی در کل استان است که پیامد آن رگبار شدید باران و رعد و برق، باران یخ‌زده، تگرگ، وزش باد نسبتاً شدید و در ارتفاعات رگبار برف و باران و رعد و برق از اواخر وقت امشب جمعه تا صبح یکشنبه خواهد بود.

  وی با بیان اینکه این وضعیت کل استان را در بر می‌گیرد، تصریح کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به دلیل بارش لحظه‌ای و شدید و نیز دامنه کوه‌ها به دلیل ریزش سنگ و رانش کوه اجتناب کنند همچنین در ارتفاعات به همراه داشتن زنجیر چرخ، اطمینان از سالم تجهیزات خودرو شامل برف‌پاک‌کن و وسایل گرمایشی ضروری است.

  مدیرکل هواشناسی استان البرز تصریح کرد: بارش‌های این روز‌ها کاهش میدان دید، اختلال در تردد و آب‌گرفتگی معابر شهری، ریزش سنگ و رانش کوه در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی را رقم می‌زند.

  بارش برف و تگرگ در ارتفاعات

  وی با بیان اینکه هوای امروز البرز نیمه‌ابری تا ابری با مه رقیق و به تدریج با وزش باد لحظه‌ای و نسبتاً شدید همراه بوده و رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات رگبار برف و باران و بعضی ساعات تگرگ پیش‌بینی می‌شود، گفت: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۱۳ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۵ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۲ متر بر ثانیه است.

  بهارونداحمدی بیان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی، فردا آسمان البرز ابری و مه‌آلود همراه با رگبار شدید و رعد و برق بوده و در ارتفاعات رگبار برف و باران و تگرگ رخ خواهد داد.

  وی در پایان به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۱۱ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۵ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۰ متر بر ثانیه است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *