• پیش بینی بازار مسکن در سال ۹۵

  تصویر روز: رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور با اعلام اینکه تا پایان سال ۹۴ اتفاق خاصی در بخش مسکن نمی افتد و بازار مسکن ثبات دارد، گفت: با توجه به زمان نقل و انتقالات در خرداد و تیر ؛ رونق به بازار مسکن باز می گردد.

  حسام عقبایی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور گفت: ارائه تسهیلات بانکی در شرایط فعلی یکی از عوامل محرک در رونق بازار مسکن است، ولی با توجه به اینکه تسهیلات وام مسکن فقط ۲۰درصد ارزش قیمت مسکن است ، در شهرهای بزرگ اثر بخش نیست.

  وی گفت: ارائه تسهیلات بانکی باید با رویکرد عدالت اجتماعی صورت گیرد زیرا در هر نقطه از کشور قیمت زمین و مسکن متفاوت است. عقبایی با بیان اینکه ارائه تسهیلات نیازمند رویکرد بومی سازی است ، گفت : باید روش های ارائه تسهیلات مسکن از سایر تسهیلات جدا شود.

  وی افزود : هزینه دریافت تسهیلات بانکی در کشور بالا است ویک شخصی برای دریافت وام ۶۰میلیون تومان باید یک ششم تسهیلات را برای خرید اوراق امتیاز تسهیلات مسکن پرداخت کند.

  رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تصریح کرد: کارمزد برای فروش اقساط مسکن باید کاهش یابد تا هزینه دریافت تسهیلات به حداقل برسد. وی ادامه داد : با توجه به مسائل اقتصادی و سیاسی تا پایان سال ۹۴ اتفاق خاصی در بخش مسکن نمی افتد و بازار مسکن ثبات دارد. به گزاش تسنیم عقبایی افزود : در زمستان شاهد کاهش ۱۰درصدی اجاره بها بودیم و با توجه به زمان نقل و انتقالات در خرداد و تیر ؛ رونق به بازار مسکن باز می گردد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *