• پلوسی: ترامپ باید از قدرت خلع شود

  تصویر روز: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با تأکید بر اینکه پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) و پنتاگون نیز باید پاسخگوی بی‌کفایتی در برابر حمله هواداران ترامپ به کنگره باشند، اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا به‌عنوان عامل اصلی این حادثه باید از سمت خود خلع شود.
  به گزارش شبکه خبری ان‌بی‌سی، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس معاون رئیس‌جمهور و دیگر اعضای کابینه ترامپ خواست که با فعال کردن متمم بیست‌وپنجم قانون اساسی آمریکا دونالد ترامپ را از قدرت خلع کنند.
  نانسی پلوسی نیز مانند چاک شومر رهبر دموکرات‌های سنا تهدید کرد که اگر مایک پنس و دیگر اعضای کابینه ترامپ اقدام به برکناری ترامپ از طریق فعال‌سازی متمم بیست‌وپنجم قانون اساسی آمریکا نکنند، کنگره رأساً وارد عمل می‌شود و ترامپ را استیضاح خواهد کرد.
  نانسی پلوسی همچنین خواستار استعفای رئیس پلیس پایتخت آمریکا شد و البته در ادامه اعلام کرد که طبق اطلاعاتی که به دست وی رسیده است، رئیس پلیس واشنگتن قصد دارد از سمت خود استعفا کند.
  وی در عین حال تأکید کرد: «این مسئله فراتر از پلیس پایتخت است، این به اف‌بی‌آی و اطلاعاتی که آنها فراهم کرده‌اند نیز مربوط می‌شود. وزارت دفاع؛ چقدر طول کشید که آنها واکنش نشان دهند؟ این قضیه به بخش‌های زیادی از شاخه اجرایی مربوط می‌شود و ما باید بررسی کاملی در این زمینه انجام دهیم.»

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *