• ترامپ خودش و خانواده‌اش را عفو می‌کند!

  تصویر روز: یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید فاش کرد که رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد در واپسین روزهای حضورش در کاخ سفید، خود و اعضای خانواده‌اش را برای در امان ماندن از پیگرد قانونی در دولت بعدی، عفو کند.
  به گزارش تصویر روز به نقل از تسنیم، نیویورک‌تایمز پنج‌شنبه شب به وقت تهران در گزارشی به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به دستیاران خود گفته است که قصد دارد در روزهای پایانی حضورش در کاخ سفید، خودش را عفو کند تا از پیگرد احتمالی توسط دستگاه قضائی در امان بماند.

  این منابع آگاه به نیویورک‌تایمز گفته‌اند که ترامپ همچنین قصد دارد دو پسر بزرگ خود (دونالد جونیور و اریک)، دخترش ایوانکا ترامپ و همسر خود ملانیا ترامپ را نیز عفو کند زیرا می‌ترسد وزارت دادگستری دولت بایدن آنها را نیز تحت پیگرد قرار دهد.

  به نوشته نیویورک‌تایمز تاکنون هیچ رئیس‌جمهوری در تاریخ آمریکا خودش را عفو نکرده است و به همین دلیل مشروعیت چنین اقدامی هرگز در نظام قضائی آمریکا مورد آزمون قرار نگرفته و حقوقدانان آمریکایی درباره اینکه آیا دادگاه می‌تواند عفو رئیس‌جمهور از سوی خودش را به رسمیت بشناسد یا خیر، اختلاف نظر دارند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *