• از زندان تا زندان در ۴۸ ساعت

  رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری کلاهبرداری که یک روز قبل از کلاهبرداری از زندان آزاد شده بود و بعد از اولین کلاهبرداری مجددا روانه زندان شد، خبر داد.

  از زندان تا زندان در ۴۸ ساعتبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سرهنگ “داود معظمی گودرزی” گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر اینکه برای خرید اینترنتی به درگاه یکی از بانک‌ها هدایت و پس از درج اطلاعات حساب بانکی تراکنش ناموفق داشته و بعد از آن مبلغی از حساب بانکی اش به صورت غیر مجاز برداشت شده است.
  وی عنوان کرد: شاکی در اظهاراتش عنوان کرد، بدون توجه به آدرس سایت طراحی شده، با این تصور که اطلاعات کارت بانکی خود را در سایت رسمی و معتبر ثبت می‌کند، برای خرید اقدام کرده است در حالی که سایت مذکور، شبیه سازی شده سایت اصلی بوده و بدون توجه به این موضوع در دام کلاهبرداران اینترنتی گرفتار شده است.
  رئیس پلیس فتا ابراز داشت: بلافاصله پس از ثبت شکایت این فرد رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت و اقدامات همه جانبه برای واکاوی زوایای پنهان پرونده آغاز شد و تحقیقات کارشناسان پلیس فتا نشان داد که سارق یا سارقین با ایجاد یک سایت خرید و فروش پوشاک و راه اندازی یک درگاه جعلی مبلغی را از حساب بانکی مالباخته به صورت اینترنتی برداشت کرده اند.
  سرهنگ گودرزی خاطرنشان کرد: با اقدامات تخصصی و تکمیلی مهندسان سایبری پلیس فتا مجرم در فضای مجازی شناسایی و پس از محرز شدن هویت وی برای پلیس پس از تشریفات قضایی متهم که از سابقه داران فیشینگ بود تنها بعد از یک روز از ارتکاب به جرم در یکی از محله‌های جنوبی تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا انتقال یافت.
  این مقام سایبری اضافه کرد: این شیاد اینترنتی پس از حضور در پلیس فتا پایتخت و مواجه شدن با ادله دیجیتال موجود در پرونده لب به اعتراف گشود و گفت، دو روز قبل از زندان آزاد شدم و هرگز فکر نمی‌کردم به این سرعت توسط پلیس دستگیر شوم.
  رئیس پلیس فتا تاکید کرد: چنانچه قصد خرید اینترنتی دارید، حتما از هویت فروشگاه و گردانندگان آن اطمینان حاصل کرده و در هنگام ورود اطلاعات کارت و حساب بانکی، ملاحظات امنیتی لازم را رعایت کنند، همچنین هموطنان در صورت مشاهده موارد مشابه و مشکوک می‌توانند موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان ما در میان بگذارند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *