• علت قطعی برق در کشور

  تصویر روز: رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به قطعی برق در کشور که از دیروز آغاز شده است به تشریح علل اصلی قطعی برق پرداخت.

  به گزارش  تصویر روز به نقل از صدا و سيما ، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیأت دولت با اشاره به اینکه وزیر نیرو امروز در جلسه دولت حضور نداشت، افزود: آقای اردکانیان از دیروز در نشست کمیسیون مشترک اقتصادی با عراق است، البته دیشب با وی صحبت کردم؛ در جریان صحبت‌های وی هستم، امروز هم رئیس جمهور درباره این موضوع صحبت کرد.

  رئیس دفتر رئیس جمهور درباره آلودگی هوا در کلانشهر‌ها و ارتباط آن با قطعی برق گفت: یک اختلاف دیدگاهی بین سازمان محیط زیست، وزارت نفت و وزارت نیرو برای استفاده از سوخت وجود داشت؛ در صورتی که در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب کردیم در تهران و کرج به هیچ وجه از مازوت استفاده نشود؛ از قبل هم استفاده نمی‌شد، الان هم پیش بینی شده است که این کار صورت نگیرد.

  وی ادامه داد: در کلانشهر‌هایی که جمعیت آن زیاد است و وارونگی هوا در زمستان وجود دارد، سوخت مازوت استفاده نمی‌شود؛ همچنین به نوعی این ایده باعث شد استفاده از مازوت در همه نیروگاه‌ها با محدودیت روبرو شود و این محدودیت ناخواسته باعث شد وزارت نیرو را با اتفاق پیش بینی نشده‌ای مواجه کند.

  آقای واعظی افزود: وزارت نیرو فکر می‌کرد به صورت روتین سوختش می‌رسد، ضمن اینکه به دلیل سرد شدن هوا و توصیه پزشکان برای مقابله با کرونا مبنی بر اینکه در جا‌های سرپوشیده پنجره‌ها باز شود، باعث شد مصرف سوخت افزایش پیدا کند.

  رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به محدودیت‌های موجود درباره برق و گاز هم گفت: خواهش می‌کنیم مردم تا آنجا که می‌توانند چراغ‌ها را خاموش نگه دارند و در مصرف انرژی مقداری صرفه جویی کنند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *