• وزش باد و کاهش آلودگی در تهران

  تصویر روز: کارشناس هواشناسی کشور گفت: ​فردا، شاهد وزش باد و کاهش آلودگی هوای تهران خواهیم بود.

  «مرتضی ضرابی» در گفتگوی با صدا و سیما افزود:​ تهران از عصر فردا با وزش باد و کاهش آلودگی هوا شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد که پیش بینی می​شود این شرایط روز شنبه نیز ادامه داشته باشد.

  وی با بیان این که پایداری هوا در تهران باعث افزایش غلظت آلاینده ​ها در سطح شهر شده است،​ گفت:​ تهران در روزهای ابتدای هفته جاری شرایط آب و هوای سالمی را پشت سر گذاشت اما در روزهای سه​ شنبه و چهارشنبه به شرایط ناسالم رسید.

  کارشناس هواشناسی افزود:​ برای امروز(پنجشنبه)​نیز پیش بینی می​شود که شرایط آب و هوای پایتخت برای همه گروه​ها به وضعیت ناسالم برسد.

  ضرابی همچنین درباره پیش بینی آب و هوای کشور تصریح کرد:​ عصر امروز با شمالی شدن سوی جریان های تحولات استان های ساحلی خزر،​ به تدریج کاهش دما را در این استانها شاهد هستیم.

  وی ادامه داد:​ در شمال غرب کشور نیز در ابتدای امشب شرایط برای بارندگی به شکل باران و برف در بخش هایی از آذربایجان​های غربی، شرقی و اردبیل فراهم می​شود.

  ضرابی خاطرنشان کرد:​ فردا ادامه بارش​ها را در استان​های شمالی کشور گیلان،​ مازندران و گلستان شاهد خواهیم بود.

  کارشناس هواشناسی گفت:​ این موج بارش​ها شنبه به شمال شرق کشورمان و بخش هایی از استان های خراسان شمالی و رضوی خواهد رسید و این در حالی است که سایر نقاط کشور جو آرام و آسمان آبی را تجربه خواهند کرد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *