• کاهش رشد اقتصادی آمریکا

  تصویر روز: زمین گیر شدن بخش های خدماتی نظیر رستوران ها و هواپیمایی ها بعداز شیوع ویروس کرونا باعث بیکاری و فقیر شدن میلیون ها آمریکایی و افت اقتصادی این کشور به کمترین میزان از زمان جنگ جهانی دوم شد.

  به گزارش تصویر روز به نقل از فارس به نقل ازرویترز، اقتصاد آمریکا در سال 2020 به جهت زمین گیر شدن خدماتی نظیر رستوران ها و هواپیمایی ها بعداز شیوع ویروس کرونا باعث بیکار شدن میلیون ها امریکایی و فقیر شدن آنها شد، به کمترین میزان از زمان جنگ جهانی دوم می رسد.

  فدرال رزرو آمریکا شب گذشته از تثبیت نرخ بهره این کشور د ر محدوده صفر خبر داد و قول داد که از طریق خرید اوراق نقدینگی بیشتری را به اقتصاد این کشور تزریق کند.

  فدرال رزرو تاکید کرد: که سرعت بهبود فعالیت های اقتصادی و اشتغال در ماههای اخیر متعادل تر شده است.

  «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا همچنین از طرح 1.9 تریلیون د لاری رونمایی کرد و این اتفاق پس از محرک اقتصادی به مبلغ 900 میلیارددلار که در اواخر دسامبر تصویب شد صورت می گرد.

  « سانگ وون شان» پروفسور مالی و اقتصادی در دانشگاه لس آنجلس گفت: سال گذشته وضعیت بسیار بدی برای اقتصاد آمریکا بود و این نخستین رکود خدمات صنعتی در تاریخ این کشور است که باعث از بین رفتن بسیاری از شغل ها شد.

  اقتصاد دانان پیش بینی می کنند که اقتصاد این کشور سال 2020 به میزان 3.6 درصد افت کرده باشد در حالی که سال 2019 اقتصاد این کشور 2.2 درصد رشد داشت این وضعیت بدترین از زمان سال 1946 تاکنون است و اولین بار از سال 2007-2009 زمان رکود بزرگ اقتصادی است که تولید ناخالص داخلی این کشور عقب نشینی کرده است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *