• بیمه مرکزی: 20 درصد تخلفات و سوانح ساختگی است

  تصویر روز: مردم ایران بخش مهمی از امنیت امروز خود را به خوزستان مدیون است و به این خاطر صنعت بیمه در مسیر گسترش آرامش در این استان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

  به گزارش تصویر روز دکتر غلامرضا سلیمانی که در جمع مسئولان استان در محل استانداری خوزستان سخن می گفت، ضمن اعلام این مطلب افزود: ایجاد فضای امن برای سرمایه گذاری، تولید و دارایی های مردم از ماموریت های جدی صنعت بیمه به شمار می رود که برای تحقق این امر از تمام پتانسیل های موجود بهره خواهیم برد.
  رییس کل بیمه مرکزی با اعلام این خبر که نخستین مجتمع ویژه بیمه ای برای پیگیری امور تخصصی بیمه در استان خوزستان راه اندازی شده به اهمیت صدور بیمه نامه در مرزهای کشور نیز اشاره کرد و گفت: در صورت کنترل تخلفات و مهار تقلبات بیمه ای،نرخ و شرایط پوشش های بیمه ای روند منطقی تری پیدا می کند و مردم می توانند با هزینه کمتری از خدمات متنوع بیمه ای استفاده کنند.
  دکتر سلیمانی با تبریک آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی و ابراز خرسندی از حضور در خطه قهرمان پرور خوزستان، نسبت به ضرورت خدمت رسانی بی منت مسئولان به مردم، تاکید کرد و افزود: پافشاری برای تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی از جمله خدماتی است که در کنار کاهش بار مالی دولت ها می تواند احساس آرامش و اطمینان عمیق برای بیش از سی میلیون مالک واحدهای مسکونی را فراهم کند.
  رییس شورای عالی بیمه در جمع استاندار، معاونان، مدیران ارشد صنعت بیمه،مقامات استانی و اصحاب رسانه، اظهار داشت: در فاز بعدی این طرح تمامی سازه های دولتی نیز مشمول این بیمه همگانی خواهند شد که ارائه چنین پوششی در تاریخ کشور بی سابقه است.
  وی از “شورای هماهنگی بیمه” در استان ها به عنوان پل مطمئنی برای ارتباط بین مسئولان و فعالان صنعت بیمه یاد کرد و گفت: نهادینه سازی فرهنگ بیمه و همگانی شدن محصولات آن در گرو حمایت و همراهی نهادها و سازمان های بسیاری است که باید در مسیر توسعه این صنعت بیش از پیش نقش آفرینی کنند.

  20 درصد سوانح ساختگی است

  به گزارش ایرنا وی در ادامه اظهارداشت: متاسفانه ۲۰ درصد تخلفات و سوانح ساختگی است و فرد با یک حادثه ساختگی از بیمه خسارت دریافت می کند حال آنکه این هزینه پول ملت است.
  سلیمانی امیری بیان کرد: طرحی به صورت پایلوت در استان قم برای شناسایی این تخلفات انجام داده و موفق بودیم و آمادگی انجام این طرح را در استان خوزستان داریم.
  وی افزود: همانگونه که بیمه شخص ثالث اجباری است لازم است بیمه منزل و ساختمانی نیز اجباری شود.
  رییس کل بیمه مرکزی اظهارداشت: خوزستان در بخش خسارت به منازل مسکونی و ساختمانی به دلیل بارش باران و آبگرفتگی‌ دچار خسارت‌های زیادی شد.
  وی افزود: در این شرایط به نوعی دولت بدهکار و مردم طلبکار شدند و خسارت های جبران ناپذیری به مردم و دولت پرداخت شد.
  سلیمانی امیری بیان کرد: صندوق دیگری در بیمه با عنوان جبران خسارت های بدنی داریم، در تصادفات سرنشینان خسارت های زیادی را متحمل می شوند و دچار مشکلات فراوان می شوند.
  وی افزود: متاسفانه میزان خسارت پرداختی در خوزستان در هنگام حوادث از میانگین کشوری بالاتر است.

  رییس کل بیمه ‌مرکزی با اشاره به اجرای طرح بیمه ای در بیمه ایران گفت: در تصادفات با خسارت‌های زیر ۳۰ میلیون ریال فرد حادثه دیده می تواند با ارسال عکس خسارت در کمتر از نیم ساعت هزینه و خسارت بیمه خود را دریافت کند.
  وی افزود: این طرح در تهران و خوزستان انجام شده و بیمه تمایل دارد برای انجام سایر طرح ها به صورت پایلوت در استان گام بردارد.

  در پایان این نشست ، دکترغلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با قدردانی از حضور پررنگ مدیران صنعت بیمه در استان، عملکرد این صنعت را رضایت بخش ارزیابی کرد و افزایش سرعت گسترش ضریب نفوذ بیمه در کشور را خواستار شد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *