• امور دولت بدون بخش خصوصی پیش نمی‌رود

  تصویر روز: شافعی گفت: در کشور برخی مسئولان هنوز به این اعتقاد نرسیده‌اند که دولت بدون بخش خصوصی نمی‌تواند امور خود را به خوبی پیش ببرد.

  به گزارش تصویر روز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران در شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار کرد: به امید خدا به چهل و دومین بهار انقلاب نزدیک می‌شویم و این ایام برای کشور همواره حاکی از خیر و برکت بوده است.

  وی ضمن قدردانی از وزارت کشور در خصوص برگزاری شورا‌های گفت و گو در استان‌ها افزود: وزارت کشور با دقت نظر، یکی از فاکتور‌های ارزیابی استاندار ها را به چگونگی عملکرد شورا‌های گفت و گوی استان‌ها معطوف کرده است.

  رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: همچنان فاصله زیادی داریم که فعالیت‌های بخش خصوصی یکی از فاکتور‌های ارزیابی استان‌ها قرار بگیرد و هنوز اعتقاد ندارند که دولت بدون بخش خصوصی نمی‌تواند امور خود را به خوبی پیش ببرد.

  شافعی ادامه داد: خصوصی سازی‌ها و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی یک قانون در قوانین اساسی کشور است و پیروی نکردن از آن هم قانون گریزی محسوب می‌شود.

  وی تصریح کرد: از زمان تاسیس شورای گفت و گو تا کنون ۱۶۵۰ جلسه در سراسر کشور برگزار و ۱۰ هزار و ۵۰۰ مصوبه در این شورا به امضا رسیده است که اتاق ایران و دیگر بخش‌های خصوصی با این ارقام ظرفیت‌های خود را به دولت نشان داده اند.

  رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد: از وزرای کشور و اقتصاد خواستاریم که با شروع سال ۱۴۰۰ به شورا‌های گفت و گو استان‌ها بیشتر بها بدهند چرا که همچنان بحث نادیده گرفتن ظرفیت‌ها مطرح است و بخش‌های تولیدی در استان‌ها می‌توانند از نظر درآمدی کشور را در بسیاری از موارد بی نیاز کنند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *