• پیش بینی قیمت دلار

    اقتصاد آنلاین نوشت: «به گفته تحلیلگران، دلار ۲۵هزار تومانی که دیروز بازار ارز به خود دید متناسب با نرخ فعلی درهم نیست و جو روانی تنش‌های لفظی ایران و غرب بر سر برجام باعث شده دلار بالاتر از قیمت واقعی‌اش قرار بگیرد، حالا در چنین شرایطی افزایش نرخ درهم به سطح ۷۰۰۰تومان روند صعودی دلار را تشدید خواهد کرد.

    بلاتکلیفی معامله‌گران تا سوم اسفند در حالی که تا چند هفته پیش تصور می‌شد با حضور بایدن در کاخ سفید تحریم‌های ایران به سرعت لغو شود، حالا با افزایش تنش‌های لفظی بین دو کشور انتظار معامله‌گران کاملا تغییر کرده و تردید نسبت به آینده جای امیدواری را گرفته است. البته تغییر رفتار بازار ارز طی این مدت صرفا تحت تاثیر اخبار و اظهارنظر‌های سیاسی بوده و هنوز در عمل اقدامی برای برجام و تحریم‌ها صورت نگرفته است.

    به همین دلیل، خرید و فروش‌ها همچنان در سایه احتیاط انجام می‌شود و فعالان بازار به افزایش قیمت دلار چندان دل خوش نمی‌کنند، زیرا با انتشار هر خبر سیاسی نرخ ارز در لحظه تغییر خواهد کرد. اما درواقع معامله‌گران چشم انتظار سررسید مهلت ظریف به آمریکا هستند، زیرا همانطور که گفته شده در صورت عدم لغو تحریم‌ها، ایران سوم اسفند ماه اجرای پروتکل‌های الحاقی را متوقف خواهد کرد؛ بنابراین، در این مدت هر خبر سیاسی منفی می‌تواند نرخ ارز را به رقم‌های بالاتری برساند و حتی ممکن است با دخالت بازارساز و یا انتشار اخبار مثبت دلار مجددا کانال ۲۴هزار تومان را پس بگیرد.»

  • ارسال نظر

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *