• ایران امن ترین کشور جهان برای گردشگران است

  تصویر روز: رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه گفت: ایران امن ترین کشور جهان است و دولت این کشور از توانمندی کافی برای تامین امنیت گردشگران خارجی برخوردار است.
  ایران امن ترین کشور جهان برای گردشگران استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ اولگ سافونوف رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه پنجشنبه ۲۴ دی در دیدار با مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران گفت: مقام‌های روس بر این باورند که ایران کشوری کاملا امن است و هیچ شکی ندارم که دولت این کشور امکانات کافی برای تامین امنیت گردشگران روس را در اختیار دارد.

  سافونوف در این دیدار که با حضور احمد حیدریان معاون سفیر ایران در مسکو برگزار شد با اشاره به همکاری میان سازمان های گردشگری ایران و روسیه اظهار داشت: ذخایر و ظرفیت های بسیار بزرگی در عرصه گردشگری داریم و می توانیم جریان گردشگری میان دو کشور را چند برابر افزایش دهیم.

  وی همچنین از پیشنهاد خود به وزارت امور خارجه روسیه برای ایجاد تسهیلات در صدور روادید برای گردشگران ایرانی و روس خبر داد. وی افزود: در راستای تلاش ها برای افزایش سفر گردشگران دو کشور تعداد پروازهای منظم میان دو کشور در سال ۲۰۱۶ افزایش می یابد.

  سافونوف با اشاره به برگزاری نمایشگاه گردشگری در تهران در ماه آینده گفت: از ۱۶ تا ۱۹ ماه فوریه ۲۷ تا ۳۰ بهمن در تهران نمایشگاه برگزار خواهد شد و روسیه در آن شرکت می کند.

  رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه با بیان اینکه روسیه کشور کثیرالملل است اظهار داشت: بخش قابل توجهی از جمعیت روسیه را مسلمانان تشکیل می دهند و برای گردشگران ایرانی امکان استفاده از غذای حلال در روسیه وجود دارد و مساجد فراوانی در این کشور وجود دارد که قابل دسترس هستند.

  وی ادامه داد: برای معرفی شایسته ایران تلاش زیادی می کنیم و علاقه مندیم جمهوری اسلامی نیز به نوبه خود برای معرفی روسیه به عنوان گردشگرپذیر به شهروندان خود تلاش کند در این عرصه پتانسیل های بسیار بزرگی برای همکاری دو کشور وجود دارد ایران کشور با سنت دیرینه است و فرهنگ ویژه غنی خود را دارد که بسیار جذاب است.

  سافونوف خطاب به رحمانی موحد و هیات همراه گفت: آرزو دارم دیدار شما از مسکو منجر به توسعه همکاری های دو کشور در عرصه گردشگری شود.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *