eslami.2

فروش بلیت بیش از ۶۰ درصد تخلف است

تصویر روز: وزیر راه گفت: فروش بلیت هواپیما بیش از ۶۰ درصد ظرفیت آن، غیرقانونی و تخلف از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و جای چانه زنی هم ندارد.

به گزارش صدا و سیما، محمد اسلامی در حاشیه مراسم افتتاح ۴۲۶ طرح سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: در شیوه نامه‌ای که وزارت بهداشت به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کرده است، باید گواهی تست منفی کرونا با اعتبار حداکثر ۷۲ ساعت ارائه شود و مسافران کشور‌های خارجی می‌توانند به این صورت به ایران بیایند و اگر این تست نباشد نه به آن‌ها بلیت فروخته می‌شود و نه اجازه سوار شدن به هواپیما به چنین مسافرانی داده می‌شود.

وی گفت: از ابتدای آذر ماه سفر از مبدا ۱۲ کشور از جمله انگلیس به ایران ممنوع شده و مسافران به هیچ شکل نه بصورت مستقیم و نه بصورت پرواز کانکشن، نمی‌توانند به ایران سفر کنند و پذیرشی نخواهد بود و هشدار هوانوردی (نوتام) در این خصوص صادر شده است.

اسلامی همچنین درباره تست‌های تقلبی کرونایی برخی مسافران افزود: شناسایی تست‌های تقلبی برعهده وزارت بهداشت است که ماموران بهداشتی مستقر در فرودگاه‌های کشور اگر به تست کرونای یک مسافر شک کنند در فرودگاه تست مجدد خواهند گرفت.

اسلامی گفت: نکته مهم برای مجموعه وزارت راه و شهرسازی این است که در مسیر‌های داخلی چه با اتوبوس و چه با هواپیما و قطار، اگر تست کرونا مثبت بوده و کد ملی بیمار در سامانه وزارت بهداشت ثبت شده باشد به این افراد بلیت فروخته نشده و اجازه سوار شدن به آن‌ها داده نمی‌شود و این شیوه نامه، الزام آور است و با کسانی که کوتاهی کنند برخورد خواهد شد.

وی درخصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما‌ها هم افزود: در هواپیما‌ها هم همان‌طور که مصوب شده است اگر درصد اشغال بیش از ۶۰ درصد باشد، تخلف به حساب آمده و در این مورد تاکنون با چندین شرکت هواپیمایی متخلف برخورد جدی شده است و به هیچ عنوان جای چانه زنی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *