hadianfar

«راهور» ایمنی محصولات ایران خودرو را تایید کرد

تصویر روز: رییس پلیس راهور ناجا با تاکید بر این‌که محصولات ایران خودرو در حوزه ایمنی ارتقای بسیار خوبی یافته، گفت: در تصادفاتی که منجر به فوت می شود، ۳ تا ۶ دهم درصد فوتی برای هر ۱۰ هزار وسیله ای است که ایران خودرو تولید می کند و این عدد بسیار خوبی است، اما همچنان نیازمند انجام اقدامات جدی تری هستیم تا این رقم هرچه بیشتر کاهش یابد.

به گزارش تصویر روز سردار سیدکمال هادیانفر در آیین بهره برداری از مرکز تماس جدید شرکت ایران خودرو، با بیان این‌که اقدامات این مرکز می تواند پشتیبان و حمایت کننده بخش تولید و خدمات پس از فروش باشد، بیان کرد: در شرایط سخت کشور و تحریم های ظالمانه ای که به خصوص متوجه صنعت خودروسازی شده، فعال نگه داشتن کارخانه ای که حدود ۶۰ سال قدمت دارد، کار بسیار سختی است که توسط ایران خودرو و با اقداماتی مانند تولید و روزآمدی آن، انجام به موقع تعهدات و ارایه خدمات پس از فروش صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: از تلاش مدیران، متخصصان، کارمندان و کارگران ایران خودرو تشکر می کنم.
سردار هادیانفر با تاکید بر این‌که ایران خودرو باید در توسعه فرهنگ ترافیک، کاهش تصادفات و حوادث و به خصوص تصادفات فوتی به پلیس کمک کند، به تردد ۳۵ میلیون وسیله نقلیه در کشور اشاره کرد و افزود: 30 درصد از این تعداد، در سن فرسودگی قرار دارند. دغدغه جدی پلیس ایمنی خودرو است. بر اساس قانون و فرمایشات مقام معظم رهبری موضوع کاهش تصادفات به ما تاکید شده است.
رییس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: سهم ایران خودرو از خودروهای کل کشور حدود ۴۷.۸ درصد است، یعنی حدود نیمی از خودروهای داخلی و وارداتی که در کشور وجود دارد حاصل کار این خودروساز است. سهم ایران خودرو از کل تصادفات ۲۲ درصد است.
وی گفت: ایران خودرو باید در توسعه فرهنگ ترافیک، کاهش تصادفات و حوادث و به خصوص تصادفات فوتی به ما کمک کند. هر نفر در کشور که بر اثر تصادف فوت می کند، ۵.۴ میلیارد تومان خسارت مستقیم و غیر مستقیم به کشور وارد می کند. ۸ تا ۱۰ درصد از بودجه کشور صرف هزینه های مستقیم و غیر مستقیم تصادفات می شود. برای جلوگیری از این اتفاقات باید همه دستگاه ها و سازمان ها نقش ایفا کنند.
رییس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها باید نگاه هم افزا و تعاملی به جای نگاه تقابل داشته باشند، عنوان کرد: نباید اجازه دهیم دغدغه ای برای مسیر تولید ملی وجود داشته باشد. وظیفه ما است که مثل همیشه به صنعت خودروسازی و ایران خودرو کمک کنیم.
وی گفت: در ایران خودرو و دوره مدیریت دکتر مقیمی، اقدامات ارزشمندی صورت گرفته و این شرکت کارهای بزرگی انجام داده است، امیدواریم روزی خودرویی صد در صد ایرانی از پلتفرم تا قطعات در داخل کشور و به دست متخصصان و کارگران ایرانی تولید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *