corona.3

نشانه‌های اولیه موج چهارم کرونا

تصویر روز: معاون کل وزیر بهداشت اعلام کرد: هنوز نمی‌توان گفت که اوج گیری چهارم بیماری کرونا در کشور آغاز شده، اما نشانه‌های اولیه آن ظاهر شده است.

ایرج حریرچی امروز در حاشیه مراسم هشتمین دوره جایزه شهید دکتر رهنمون در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: خوشبختانه هم اکنون با توجه به اجرای طرح شهید سلیمانی، طرح کنترل هوشمند محدودیت‌ها و با همکاری مناسب مردم، وضع مناسبی پیدا کرده ایم.
وی اضافه کرد: با این حال نشانه‌های اولیه اوج گیری چهارم کرونا ظاهر شده است و به ویژه با توجه به ورود ویروس انگلیسی به کشور هم اکنون در بسیاری از استان‌ها موارد اندک و تک مورد‌هایی دیده شده است.

Play
Mute
Remaining Time -1:57
Fullscreen
کد ویدیودانلود
معاون وزیر بهداشت افزود: با توجه به خاصیت سرایت پذیری، بیماری زایی و کشندگی بیشتر و میل بیشتر به ابتلای جوان‌ها و نوجوان‌ها شرایط می‌تواند بسیار بد و وخیم شود.
وی گفت: آینده ما در این زمینه، منوط به عملکرد ما و میزان همکاری مردم است.
حریرچی افزود: متاسفانه از نظر میزان تردد‌های اجتماعی، هم اکنون با توجه به شرایط کرونایی فقط شاهد کاهش ۳ درصدی تردد‌ها هستیم.
دکتر حریرچی گفت: امیدواریم با همکری مناسبی که مردم می‌کنند و با برنامه ریزی‌هایی که وزارت بهداشت، مجموعه نظام اقدامات و همکاران حوزه بهداشت و سلامت، شرایط به گونه‌ای شود که عید نوروز آرامی را داشته باشیم.
وی افزود:، اما اگر همکاری مناسب صورت نگیرد پیش بینی می‌شود که شرایط بدتر شود و آن وقت مجبور خواهیم شد محدودیت‌های شرایط قرمز و نارنجی را برای جا‌هایی که لازم باشد، اعمال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *