• انتصاب جدید در موسسه فرهنگی ، هنری و پژوهشی صبا

    تصویر روز: در حکمی از سوی ریس موسسه فرهنگی ، هنری و پژوهشی صبا وابسته به فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران دکتر قربان محمد پورقاز بعنوان ریس گروه اقتصاد و کارآفرینی هنر  این موسسه منصوب شد.

    به گزارش تصویر روز فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران به منظور پاسداری از میراث فرهنگ و هنر اسلامی و ملی تشکیل شده است. از این رو ارتقاء این فرهنگ و اشاعه این میراث را اولین و مهمترین هدف خود دانسته و همواره کوشیده تا امکان بروز و ظهور خلاقیتها و ابداعات هنرمندان را در زمینه های مختلف و گرايش‌هاي گوناگون هنری فراهم آورد . یکی از راههای تحقق این هدف ، نمایش نوآوریهای هنرمندان و ایجاد فرصت، فضا و زمینه ای جهت تعامل و تبادل تجربیات هنرمندان است که نیازمند سیاستگزاری ، برنامه ریزی و بکارگیری مهارتهایی است تا با ایجاد وحدت رویه ، کاهش تشریفات اداری و نهادینه شدن فعالیتها بصورت یکدست و همگون و در راستای هم این امکان فراهم گردد. جهت نیل به اهداف مذکور در اساسنامه فرهنگستان هنر و برای تمرکز امور نمایشگاهی و مراسم بزرگداشتها و سایر فعالیتهای هنری و فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 568 مورخ 1382/7/27 تأسیس مؤسسه فرهنگی هنری صبا را مورد بررسی قرارداد.

    این مؤسسه از آغاز كار خود با هدف بالا بردن سطح عمومی فرهنگ و به خصوص ارتقای رتبه بندی گالری‌هاي هنري شروع به فعالیت کرد و امروز با گذشت بيش از يك دهه از راه اندازی این مجموعه بخش قابل توجهی از اهداف از پیش تعیین شده تحقق یافته است.

  • ارسال نظر

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *