• آغاز بارش ها از پنجشنبه / هوا 12 درجه سرد می شود

  تصویر روز: معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعدازظهر پنجشنبه ۲۱ اسفند سامانه بارشی فعالی وارد کشور می‌شود، گفت: از پنجشنبه تا شنبه در اغلب نقاط کشور به ویژه نیمه شمالی دمای هوا به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

  به گزارش تصویر روز محمد اصغری در گفت‌و‌گو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: روز چهارشنبه در سواحل خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی همچنین غرب کشور بارش پراکنده داریم.

  معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از بعد از ظهر پنجشنبه ۲۱ اسفند سامانه بارشی فعالی وارد کشور شده و به تدریج موجب بارش برف و باران‌ در شمال غرب و غرب، دامنه جنوبی البرز و مرکز کشور خواهد شد.

  وی اظهار کرد: روز جمعه ۲۲ اسفند بر شدت و گستره فعالیت این سامانه افزوده شده و غیر از جنوب شرق و بخش‌هایی از جنوب، در سایر مناطق کشور بارندگی خواهیم داشت.

  معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز‌ شنبه ۲۳ اسفند این سامانه بارشی در سواحل خزر، شمال شرق و برخی مناطق شرق کشور فعال خواهد بود و این سامانه اواخر وقت شنبه از کشور خارج می‌شود.

  اصغری ادامه داشت: در این مدت بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در بخش‌هایی از غرب، جنوب غرب و دامنه جنوبی البرز با رعد و برق و احتمال تگرگ همراه است.

  معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از پنجشنبه تا شنبه در اغلب نقاط کشور به ویژه نیمه شمالی دمای هوا به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

  وی افزود: روز پنج شنبه در مناطق غرب و شمال غرب وزش باد شدید خواهیم داشت و جمعه سرعت وزش باد در سطح کشور افزایش می‌یابد که در جنوب غرب با احتمال گرد و خاک همراه است، همچنین در جنوب و جنوب شرق شرق و دامنه‌های شرقی زاگرس مرکزی، بروز توفان پیش‌بینی می‌شود و این وضعیت روز شنبه در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق حاکم خواهد بود.

  اصغری اظهار کرد: از بعد از ظهر پنجشنبه و همچنین روز جمعه بارش برف همراه با وزش باد شدید و کولاک برف در شمال غرب، دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

  وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات همراه با افزایش باد پیش‌بینی می‌شود و روز پنجشنبه آسمان تهران ابری و بارانی است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۷ و ‌۸ درجه خواهد بود.

  اصغری اظهار داشت روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۳ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر‌کرد با کمینه دمای ۳‌ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

  کاهش 12 درجه ای دما

  خانم معصومه احمدی کارشناس سازمان هواشناسی نیز در این خصوص به برگزاری صدا و سیما گفت: : امروز در نوار شمالی کشور بارش‌های پراکنده‌ای خواهیم داشت و با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور این بارش‌ها تقویت می‌شود.

  وی گفت: آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز برخی مناطق نوار شمالی کشورمان استان‌های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی و برخی مناطق شمال خراسان رضوی بارش خفیف و پراکنده‌ای خواهند داشت.
  وی ادامه داد: این شرایط به شمال غرب کشور نیز می‌رسد، اما از روز پنجشنبه با نفوذ سامانه بارشی کاملاً فعال و تقویت شده به کشور، بارش‌های گسترده‌ای را در بیشتر مناطق کشور پیش بینی می‌کنیم.

  کارشناس سازمان هواشناسی گفت: این سامانه بارشی از غرب و نیمه غربی وارد کشور می‌شود و بخش‌های وسیعی از نیمه غربی را در بر می‌گیرد و روز‌های پنجشنبه و جمعه کاملا تقویت می‌شود.
  خانم احمدی افزود: این سامانه بارشی بجز مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور در بیشتر مناطق باعث بارندگی می‌شود و در مناطق سردسیر و کوهستانی نیز بارش‌ها به شکل برف خواهد بود.
  وی ادامه داد: شدت بارش‌ها می‌تواند باعث آبگرفتگی معابر در مناطق شمالی کشور شود که هشدار نارنجی صادر شده است.
  این کارشناس هواشناسی گفت: این سامانه تا اواخر هفته فعال خواهد بود و روز شنبه از مناطق شرقی و شمال شرقی کشور را ترک می‌کند.
  خانم احمدی افزود: البته با ورود این سامانه در بسیاری از مناطق کشور کاهش محسوس دما رخ می‌دهد که کاهش ۱۰ تا ۱۲ درجه‌ای پیش بینی شده است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *