• پیش‌بینی طوفان شدید در البرز

  تصویر روز: هواشناسی البرز با هشدار در خصوص ورود سامانه بارشی تندری از آخر وقت چهارشنبه، بر لزوم محکم‌کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره تأکید کرد.

  به گزارش صدا و سیما؛ مرکز البرز، مدیرکل هواشناسی استان گفت: سامانه بارشی تندری همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک از چهارشنبه عصر وارد این استان می شود.

  بهاروند احمدی افزود: با توجه به مخاطرات احتمالی این سامانه ، وضعیت نارنجی به لحاظ هواشناسی در البرز صادر شده است.

  وی بیان داشت : تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از ورود سامانه بارشی تندری به منطقه البرز مرکزی بوده که به موجب آن از چهارشنبه اواخر وقت تا پنجشنبه عصر در بعضی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک، به ویژه در ارتفاعات رگبار ساعتی باران ، بعضی ساعات برف ، رعد و برق و به دلیل ماهیت تندری بودن بارش ها آبگرفتگی موقت معابر و اختلال در تردد جاده ها، ریزش سنگ و احتمال سقوط بهمن مورد انتظار می باشد.

  بهاروند احمدی گفت : بر همین اساس برای پیشگیری از حوادث احتمالی اتخاذ تدابیر لازم توسط مردم و مسوولان ضروری است .

  همچنین گردشگران از توقف در حاشیه رودخانه های استان البرز به ویژه رودخانه های کرج ، برغان، کردان و طالقان به سبب احتمال بالاآمدن سطح آب و رودخانه های فصلی خودداری کنند.

  مدیرکل هواشناسی البرز افزود: روز جمعه هفته جاری هوای استان صاف تا نیمه ابری و روز شنبه هفته آینده وزش باد شدید پیش بینی می شود.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *