• معاون و برادر حاکم دبی درگذشت

  تصویر روز: دیوان حاکم دبی از درگذشت معاون حاکم این امارت و وزیر دارایی امارات خبر داده و ۱۰ روز عزای عمومی و سه روز تعطیلی سراسری را اعلام کرد.

  به گزارش شفقنا به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، دیوان حاکم دبی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شیخ «حمدان بن راشد آل مکتوم»، معاون و برادر بزرگ تر حاکم این امارت و وزیر دارایی امارات صبح امروز (چهارشنبه) در سن ۷۵ سالگی درگذشته است.

  بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، با توجه به شرایط استثنایی کنونی و به دلیل تدابیر پیشگیرانه در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر نسل جدید ویروس کرونا (کووید-۱۹) در امارات، نماز میت بر پیکر معاون حاکم دبی را تنها اعضای خانواده اقامه می کنند در حالی که نماز غایب نیز پس از نماز مغرب در همه مساجد این کشور اقامه خواهد شد.

  دیوان حاکم دبی همچنین برای درگذشت شیخ حمدان بن راشد آل مکتوم، ۱۰ روز عزای عمومی و نیمه برافراشتن پرچم در این امارت را اعلام کرد و از تعطیلی سه روزه همه ادارات و سازمان های دولتی از فردا (پنج شنبه) تا شنبه هفته آینده خبر داد.

  در همین حال، پایگاه خبری «ارم نیوز» امارات گزارش داد که شیخ «محمد بن راشد آل مکتوم»، حاکم دبی و نخست وزیر این کشور نیز در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر، درگذشت معاونش را تایید کرده و از وی به عنوان برادر، پشتیبان و یار همیشگی خود نام برده است.

  بر اساس این گزارش، شیخ حمدان که برای نزدیک به نیم قرن یعنی از زمان تاسیس کشور امارات در سال ۱۹۷۱ تاکنون به عنوان وزیر دارایی این کشور فعالیت می کرد، در این اواخر در فعالیت های رسمی حضور نمی یافت چرا که چند ماهی بود که از بیماری رنج می برد و در ماه اکتبر سال گذشته میلادی نیز در آمریکا تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *