thumbs b c 9231e549370e4597bf26e4ac9173faf4

۱۵ هزار بیمار کرونایی به مسافرت رفتند

تصویر روز: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه تعداد شهر‌های نارنجی و قرمز کشورمان با افزایش دو و نیم برابری به ۱۱۷ شهر رسیده است گفت: بیش از ۱۵ هزار بیمار مثبت کرونایی باوجود اطلاع از بیماری خود به مسافرت رفتند.

به گزارش تصویر روز به نقل از صدا و سیما، دکتر علیرضا رئیسی در ارتباط تصویری با بخش خبری ۲۱ چهارشنبه شب شبکه یک سیما با اشاره به افزایش سفر‌های نوروزی افزود: پیش بینی می‌کنیم یک هفته تا ۱۰ روز پس از تعطیلات عید، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا افزایش شدیدتری خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه باید بیشتر مراقب باشیم، ادامه داد: روند بیماری نشان می‌دهد در چند روز آینده تعداد شهر‌های نارنجی و قرمز افزایش خواهد داشت.

دکتر رئیسی اضافه کرد: اگر مردم در روز طبیعت، شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنند، موج شیوع این بیماری بیشتر خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برنامه ما و دنیا برای پیشگیری از بیماری کرونا این است که واقعاً پیشگیری کنیم و زمانی که شهرستانی، قرمز و یا نارنجی می‌شود حدود یک ماه طول می‌کشد تا تغییر رنگ انجام شود.

 رئیسی با اشاره به اینکه اکنون شهر‌های زرد زیادی در آستانه نارنجی شدن هستند، افزود: اگر شهروندان ساکن در این شهرها، رعایت نکنند تعداد شهر‌های نارنجی و قرمز افزایش می‌یابد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، بیماریابی، آزمایش اطرافیان بیمار و ایزوله کردن را از جمله اقدامات کنونی برای کاهش شیوع بیماری کرونا بیان و اضافه کرد: بیش از ۱۵ هزار بیماری مثبت کرونایی به رغم اطلاع از بیماری خود به مسافرت رفتند و قطعی این افراد، بیماری را در سراسر کشور منتشر کرده اند.

وی ادامه داد: کد ملی همه این افراد را داریم و رهگیری می‌کنیم و متناسب با اقدام آن‌ها که تضییع حقوق دیگران هست برخورد می‌کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه سوش غالب کشور در حال تبدیل شدن به ویروس جهش یافته انگلیسی است، گفت: ویژگی این ویروس این است که تعداد افراد بیشتری را مبتلا می‌کند.

 رئیسی افزود: دورهمی‌های روز طبیعت در شهر‌های قرمز و نارنجی، مطلقا ممنوع است و بوستان‌ها حفاظت می‌شوند و افراد را به داخل تفرج گاه راه نخواهند داد.

وی ادامه داد: تا حدود ۵ تا ۶ ماه دیگر با توجه به واکسیناسیون، نسخه بیماری کرونا پیچیده خواهد شد بنابراین این مدت را باید مراقبت کنیم تا عزیزان مان را از دست ندهیم.

 رئیسی اضافه کرد: کسانی که به سفر‌های خارجی رفته اند اگر بیش از ۳ روز در آن جا ماندند حتمی باید با PCR (پی. سی. آر) منفی وارد کشور شوند و همچنین در فرودگاه کشورمان هم بررسی می‌شوند و اگر آزمایش آن‌ها مثبت باشد قطعی به قرنطینه نیاز دارند و همچنین امکان لغو پرواز‌ها هم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *