macron

قرنطینه شدید یک ماهه در فرانسه

تصویر روز: رئیس جمهوری فرانسه دستور داد تا سومین قرنطینه سراسری در کشور حداقل برای یک ماه اعمال شود و گفت: مدارس هم باید برای برای سه هفته و همزمان با موج سوم کرونا در کشور که تهدیدی برای انباشت بیماران در بیمارستان‌هاست، تعطیل شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، با توجه به نزدیک شدن تعداد مرگ‌های ناشی از کرونا به عدد ۱۰۰ هزار نفر در فرانسه، وخیم شدن وضعیت سلامت در این کشور و کندی توزیع واکسن کرونا، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه مجبور شد تا هدفش را برای باز نگهداشتن کشور به منظور حفظ اقتصاد فرانسه، کنار بگذارد.

وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: ما اگر همین الان دست به کار نشویم، کنترل اوضاع را از دست می‌دهیم.

اظهارات وی به این معناست که محدودیت‌هایی که در حال حاضر بیش از یک هفته است در پاریس و برخی از مناطق شمالی و جنوبی فرانسه برقرار شده اکنون باید از روز شنبه حداقل به مدت یک ماه در سراسر کشور اجرایی شود.

ماکرون هم‌چنین با کنار گذاشتن وعده‌اش برای حفظ آموزش و تحصیل از پاندمی کرونا گفت، مدارس باید برای سه هفته تعطیل شوند.

ماکرون ۴۳ ساله که به دنبال اجتناب از تعطیلی و قرنطینه سراسری در مقیاس بزرگ از شروع سال ۲۰۲۱ بود، اعلام کرده بود که می‌تواند بدون تعطیلی مجدد کشور، فرانسه را از پاندمی برهاند و باعث رشد اقتصادی شود.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین گفت، کشورش بیش از سایر همسایه‌ها توانست در دوران پاندمی کرونا مدارس را برای مدتی طولانی‌تر باز نگهدارد.

ابتلای به بیماری کووید-۱۹ به صورت روزانه در فرانسه از فوریه سال جاری میلادی دو برابر شده و به میانگین نزدیک به ۴۰ هزار نفر رسیده است.

ماکرون همچنین گفت که کمپین واکسیناسیون باید سرعت یابد. همچنین افراد ۶۰ سال به بالا از اواسط آوریل سال جاری میلادی و ۵۰ سال به بالا از یک ماه بعدتر واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند. هدف، واکسیناسیون ۳ میلیون بزرگسال تا اواسط ژوئن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *