• مذاکره مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نداریم

  تصویر روز: معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان که قرار است روز سه‌شنبه در وین در نشست کمیسیون مشترک برجام شرکت کند، تأکید کرد: هیچ‌گونه مذاکره مستقیم و غیرمستقیم با ‌آمریکا نداریم.
  به گزارش تسنیم، سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه اظهار داشت: آنچه ما در وین در کمیسیون مشترک دنبال می‌کنیم دقیقاً مبتنی بر مواضع قطعی نظام است که توسط مقام معظم رهبری و مسئولین کشور بارها اعلام شده است.

  معاون سیاسی وزارت امور خارجه افزود: ما در وین هیچ مذاکراتی با آمریکایی‌ها چه مستقیم چه غیرمستقیم نخواهیم داشت. ما با کمیسیون مشترک و کشورهای 1+4 مذاکره می‌کنیم و خواسته و شرط خودمان را برای بازگشت به برجام به آنها اعلام خواهیم کرد. بازگشت و خواسته ما این است که آمریکا اول همه تعهدات برجامی خود را انجام دهد و همه تحریم‌هایی را که گذاشته بردارد و بعد از آن ما راستی‌آزمایی می‌کنیم و برمی‌گردیم.

  عراقچی به شبکه خبر گفت: اگر کشورهای 1+4 توانستند آمریکایی‌ها را از این جهت و به هر روشی که خودشان می‌دانند راضی کنند، طبیعی است که ما به آن عمل می‌کنیم. گفت‌وگوهای ما با 1+4 در وین گفت‌وگوهای کاملاً فنی در مورد تحریم‌هایی است که باید برداشته شود و اقداماتی که ایران انجام دهد و ترتیب اینکه آمریکایی‌ها باید ابتدا انجام بدهند و راستی‌آزمایی شود.

  وی عنوان کرد: این را هم بگویم که ما هیچ طرح گام‌به‌گام یا پیشنهاد گام‌به‌گام نداریم و قبول نمی‌کنیم، یک گام از نظر ما بیشتر وجود ندارد و آن این است که آمریکا تمام تحریم‌هایی را که بعد از خروج ترامپ مجدداً اعمال شد یا جدیداً اعمال شد و یا برچسب آن عوض شد اینها باید مشخص شود و آمریکا باید اینها را بردارد بعد ما راستی‌آزمایی می‌کنیم و به تعهداتمان برمی‌گردیم.

  معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: این‌که گام نهایی که آنها باید انجام دهند و ما باید انجام دهیم دقیقاً باید تعریف شود، این فقط در گفت‌وگوهای فنی ما با کشورهای 1+4 انجام می‌شود.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *