hosinikia

دولت ارز دولتی گرفت اما مرغ گرانتر شد

تصویر روز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید هرچند دولت در جریان بررسی بودجه ۱۴۰۰ ادعا کرد در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت کالاهای اساسی مانند مرغ و… افزایش چشم گیری می‌یابد اما در حال حاضر با وجود تداوم ارز دولتی، قیمت مرغ در برخی مغازه‌ها به ۴۰ هزار تومان نیز رسیده است.

به گزارش تصویر روز سیدجواد حسینی کیا در گفت‌وگو با خانه ملت با انتقاد از افزایش قیمت مصوب مرغ، گفت: هرچند دولت در جریان بررسی بودجه 1400 ادعا کرد در صورت حذف ارز 4200 تومانی، قیمت کالاهای اساسی مانند مرغ و… افزایش چشم گیری می‌یابد و خواستار استمرار تخصیص ارز دولتی بود اما در حال حاضر شاهدیم با وجود تداوم ارز 4200 تومانی قیمت مرغ در برخی مغازه ها به 40 هزار تومان نیز رسیده است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نتوانست بازار مرغ را مدیریت کند، افزود: دلالان در بازار آشفته کنونی مرغ جولان می‌دهند و در برخی موارد قیمت‌ها را سلیقه ای تعیین می کنند.

دستگاه‌های امنیتی و نظارتی باید با پیگیری، محل هزینه کرد ارز 4200 تومانی را مشخص کنند

وی با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی و نظارتی باید با پیگیری، محل هزینه کرد ارز 4200 تومانی را مشخص کنند، اضافه کرد: برخی از مرغداران ادعا می‌کنند که تولید مرغ با شرایط کنونی برای آنها مقرون به صرفه نیست در صورت درستی این ادعا باید از ابتدای امر تدابیر لازم اتخاذ می‌شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در صورت حذف ارز دولتی، نه تنها بهای مرغ بیش از رقم کنونی نمی‌شد، بلکه ممکن بود کمتر نیز شود؛ در صورت حذف ارز 4200 تومانی، می‌توانستیم منابع مالی را صرف بهبود تولید و اشتغالزایی کنیم در حالیکه منابع مالی با شیوه کنونی از دست رفته و مردم نیز از قیمت‌ها ناراضی هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مردم چوب بی تدبیری برخی از دولتمردان را می خورند، ادامه داد: باید با پیگیری شاهد تاثیر تخصیص ارز دولتی برکاهش قیمت کالاهای اساسی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *