baran 1

بارش باران در ۲۱ استان

تصویر روز: مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران طی امروز (۲۰ فروردین) در ۲۱ استان و کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در سواحل دریای خزر و شمال غرب ایران خبر داد.

صادق ضیاییان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز (۲۰ فروردین) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کردستان، همدان، مرکزی، قم، کرمانشاه، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، گیلان، غرب مازندران، خوزستان و شمال بوشهر شاهد بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهیم بود.

وی افزود: طی روز شنبه (۲۱ فروردین) در برخی مناطق نیمه غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد. این وضعیت یکشنبه (۲۲ فروردین) در برخی نقاط شمال غرب، سواحل دریای خزر، غرب، جنوب غرب و مرکز، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه‌ها و ارتفاعات جنوبی البرز، شمال شرق، شرق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: این وضعیت دوشنبه (۲۳ فروردین) در برخی نقاط شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و جنوب شرق و سه‌شنبه (۲۴ فروردین) در بخش‌هایی از شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، شمال شرق، شرق و جنوب شرق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته از شنبه تا اواسط هفته آینده با توجه به شمالی شدن جریان هوا، دمای هوا در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت. دریای خزر و نیمه شمالی خلیج فارس نیز از بعدازظهر جمعه تا یکشنبه (۲۰ فروردین تا ۲۲ فروردین) مواج پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان از امروز تا یکشنبه (۲۰ تا ۲۲ فروردین) با توجه به وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در جنوب غرب، غرب و جنوب شرق دور از انتظار نیست.

وی درباره وضعیت جوی تهران نیز گفت: فردا (۲۱ فروردین)‌ آسمان تهران با بیشینه و کمینه دمای ۲۷ و ۱۷ سانتیگراد طی روز نیمه ابری در بعضی ساعات افزایش ابر همراه با وزش باد و احتمال وقوع رگبار باران خواهد بود. در شب آسمان پایتخت صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا ضیاییان در پایان اظهار کرد: روز یکشنبه (۲۲ فروردین) بیشینه و کمینه دمای تهران ۲۶ و ۱۹ خواهد بود و آسمان پایتخت کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *