qeshm air

تذکر به قشم ایر بابت تخلف کرونایی

تصویر روز: سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: هواپیمایی قشم ایر به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پرواز آبادان- مشهد تذکر خواهد گرفت.

«محمد حسن ذیبخش» روز شنبه در گفت وگو با ایرنا درباره پرواز آبادان- مشهد هواپیمایی قشم ایر که در آن مسافرانی ایستاده در راهروی هواپیما را نشان می‌دهد، افزود: این اتفاق به دلیل تغییر زمان پرواز هواپیما از A۳۲۰ به RJ۱۰۰ رخ داده است با این حال هیچ مسافری در راهروی هواپیما پذیرش نشده است و اصلا امکان حمل مسافر ایستاده در هیچ پروازی وجود ندارد.

وی ادامه داد: در پی نقص فنی هواپیمای ایرباس، قشم ایر هواپیمای جایگزین اما با ظرفیت کمتر را در نظر گرفته و از مسافران رضایت گرفته شده که هواپیما با ظرفیت کامل پرواز می‌کند و مسافرانی که پرواز خود را کنسل نکرده‌اند و اصرار به مسافرت با همین پرواز داشتند از ظرفیت گیری کامل در این پرواز مطلع بودند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: از آنجایی که مبدا این پرواز از خوزستان بوده است همه مسافران تست منفی کرونا داشتند، با این حال عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این پرواز مورد تذکر جدی قرار خواهد گرفت.

قشم ایر نیز در اطلاعیه ای توضیح داد: هواپیمایی که برای این پرواز در نظر گرفته شد یک فروند ایرباس ۳۲۰ بود که ۶۰ درصد ظرفیت آن (طبق مصوبه ستاد ملی کرونا) تقریباً کمی بیش از ۸۰ نفر می‌شود و به همان تعداد هم بلیت به فروش رفته بود.

برای این نوع هواپیما، مشکل فنی ایجاد شد و یک فروند هواپیمای RJ (از خانواده هواپیماهای BAE) جایگزین که ۶۰ درصد ظرفیت آن (طبق مصوبه ستاد ملی کرونا)، حدود ۷۰ نفر است؛ از همین رو به مسافران مازاد پیشنهاد دادیم بلیت خود را لغو و وجه بلیت را پس بگیرند که تعدادی از مسافران به این کار رضایت دادند اما بقیه مسافرانی که بلیت خریداری کرده بودند، حاضر به لغو بلیت خود نشدند و اصرار داشتند که سوار هواپیما شوند.

به آنها هم توضیح داده شد که اگر این تعداد سوار هواپیما شوند ظرفیت پرواز از قانون ۶۰ درصد، بالاتر می رود اما آنها رضایت کامل داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *