• ساخت بزرگترین پارک انرژی خورشیدی جهان در دبی

  تصویر روز: با آغاز دوران فن‌آوری‌های تجدیدپذیر، بسیاری امیدوارند که بواسطه پروژه‌هایی چون پارک انرژی خورشیدی محمد بن راشد آل مکتوم واقع در صحرای جنوبی دبی، بتوانند تاثیرات تغییرات آب و هوایی را کاهش دهند.

  به گزارش تصویر روز به نقل از یورونیوز ، این بزرگترین پارک انرژی خورشیدی جهان است که به میلیون‌های صفحه فتوولتاییک مجهز است که قادرند نور خورشید را به حدود ۱۰۰۰ مگاوات بر ساعت برق تبدیل کنند و برق بیش از ۳۲۰ هزار خانه را تامین کنند.

  اکثریت این صفحات خورشیدی متعلق به اداره آب و برق دبی است. این شرکت قصد دارد در فاز بعدی و از جمله تاسیس بلندترین برج انرژی خورشیدی متمرکز در جهان، تولید انرژی خودشیدی خود را دوبرابر کند.

  این برج با ارتفاع حدود ۲۶۰ متر، تقریبا ۶۰ متر کوتاه‌تر از برج ایفل، قرار است حدود ۷۰ هزار هلیواستات را مورد استفاده قرار دهد که شبیه آینه‌هایی برای تقویب پرتوهای نور خودشید و تبدیل آن به انرژی گرمایی و ذخیر آن برای حدود ۱۵ ساعت می باشد.

  پارک انرژی خورشیدی در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و قرار است در چند سال آینده به مرحله پنجم و نهایی خود برسید. پیش بینی می شود که سالانه از تولید ۶.۵ میلیون تن کربن جلوگیری کند. دستابی به این هدف نیازمند استراتژی سرمایه گذاری اولیه از جمله سرمایه‌انسانی است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *