• انتظار برای ریزش قیمت ها در بازار خودرو

  تصویر روز: هرچند بازار خودرو هفته جاری را با ثبات نسبی قیمت‌ها آغاز کرده اما معاملات در این بازار همچنان کند است و خریداران منتظر کاهش نرخ ارز و تاثیر آن بر قیمت‌های بازار خودرو هستند. در عین حال، فروشندگان نیز به دنبال عرضه خودرو با قیمت‌های متاثر از نرخ تورم هستند.

  به گزارش فارس، هرچند بازار خودرو هفته گذشته شاهد رشد دوباره قیمت ها بود اما ثبات نرخ ارز باعث تثبیت نسبی قیمت خودرو طی نخستین روز هفته جاری شده و قیمت بیشتر خودروها رشد دوباره نداشته است. این در حالی است که کارشناسان بازار خودرو معتقدند همچنان بازار خودرو با حباب قیمتی همراه است و در صورت کاهش نرخ ارز، قیمت خودرو نیز کاهش خواهد یافت. البته این اتفاق در شرایطی خواهد افتاد که تولید شرکت های خودروساز روند مناسبی را طی کند و شاهد افزایش تیراژ تولید باشیم.

  بررسی بازار خودرو نشان می دهد در حال حاضر هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ معادل 209 میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ معادل ۲۵۷ میلیون تومان در بازار معامله می شوند که تغییری نسبت به نرخ های هفته گذشته نداشته‌اند.

  همچنین قیمت پژو ۲۰۶ صندوقدار با رشد یک میلیون تومانی نسبت به هفته قبل، با قیمت 269 میلیون تومان به خریداران عرضه می شود. در عین حال قیمت پژو ۲۰۷i دنده ای با رشد 5 میلیون تومانی به 295 میلیون تومان و پژو ۲۰۷i دنده اتوماتیک سقف شیشه ای با افت 6 میلیون تومانی به قیمت 397 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

  در همین حال، قیمت هر دستگاه کوئیک دنده‌ای در بازار با رشد یک میلیون تومانی به 152 میلیون تومان رسیده و تندر 90 مدل E2 معادل 332 میلیون تومان به مشتریان عرضه می شود.

  در مورد قیمت هایما S۷ در بازار نیز باید به نرخ 685 میلیون تومانی این خودرو اشاره کنیم که 10 میلیون تومان پایین‌تر از قیمت هفته پیش است. قیمت سمند ال ایکس نیز بدون تغییر، 193 میلیون تومان، پژو ۴۰۵ معادل 187 میلیون تومان و رانا 206 میلیون تومان است.

  همچنین تیبا صندوق دار با قیمت 129 میلیون تومان، تیبا هاچ بک 136 میلیون تومان، دنا با قیمت 263 میلیون تومان، دنا پلاس دنده‌ای توربو 350 میلیون تومان، سایپا 111 با رشد 3 میلیون تومانی با قیمت 130 میلیون تومان، سایپا 131 با افزایش 2 میلیون تومانی به قیمت 112 میلیون تومان و ساینا نیز با قیمت 146 میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شوند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *