• افزایش دریافت وام برای خرید مسکن در دبی

  تصویر روز: بانک مرکزی امارات متحده عربی گفت که نتایج نظرسنجی روند اعتباری سه ماهه نخست سال جاری نشان داد که علاوه بر کاهش محدودیت های استقراض و استانداردهای تعیین شده توسط بانک ها در نتیجه شیوع اپیدمی کرونا در وام گیری بهبود قابل توجهی چه برای شرکت ها و چه افراد قابل مشاهده است.

  به گزارش تصویر روز به نقل از اتاق ایران و امارات ، بانک مرکزی این کشور اعلام کرد: پاسخ دهندگان در نظرسنجی خوش بینی خود را برای سه ماهه آینده ابراز داشتند ، چه در سطح تقاضای بیشتر از سوی مصرف کنندگان و مشاغل و چه برای کاهش بیشتر محدودیت ها و استانداردها.

  بانک مرکزی همچنین اشاره کرد: به نظرسنجی از پاسخ دهندگانی که انتظار داشتند استانداردهای اعتباری وام های تجاری و شخصی در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه اول 2021 بیشتر کاهش یابد

  وی توضیح داد که تقاضا برای وام در میان شرکت های بزرگ محلی ، وام های سنتی و وام های اسلامی به طور قابل توجهی افزایش یافته که نشان می دهد از جمله عوامل اصلی در این امر افزایش فروش نمایندگی ها و چشم انداز مثبت برای بازار املاک و مستغلات بوده است.

  در مورد سه ماهه دوم ، نتایج نظرسنجی دید خوش بینانه و تقویت تقاضای وام های تجاری در تمام امارتهای کشور را نشان می دهد ، در حالی که انتظار می رود بانک های فعال در این کشور استانداردهای اعتباری شرکت های بزرگ، کوچک و متوسط ​​را تسهیل کنند.

  نتایج نظرسنجی همچنین نشان داد که وامهای فردی سطح مثبت را حفظ کرده و در سه ماهه اول سال جاری به بهبودی خود ادامه می دهند و بانک مرکزی گفت که افزایش تقاضا برای وامهای فردی در سطح امارات مختلف در کشور به ویژه در دبی محسوس است.

  در گزارش بانک مرکزی این رشدبیشتر معطوف به سطح وام های مربوط به مسکن بود. وام های شخصی ، کارت های اعتباری و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بیشترین تقاضا را داشته اند.

  پاسخ دهندگان از نظرسنجی نشان دادند که افزایش تقاضا عمدتاً به دلیل انتظارات بازار مالی و بازار مسکن بوده است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *