• قصه انسولین به سر نرسید

  بیماران دیابتی همچنان از کمبود انسولین قلمی گله دارند.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، نگاهی به حال ناخوش بیماران دیابتی و یا حتی همراهانشان حال هر کسی را ناخوش می کند که این گونه آشفته به دنبال این داروی زندگی بخش به این طرف و آن طرف شهر می روند اما خبری نیست یا اگر هم هست آنقدر باید پیگیر باشند تا بتوانند در این اوضاع کرونایی که سلامتی مهم است، این داروی حیات بخش را پیدا کنند.

  انسولین قلمی در بازار موضوعی است که از مدت ها پیش به مطالبه جدی دیابتی ها تبدیل شده اما از آن جا که این کالا وارداتی است به سختی تامین و توزیع می شود.

  مدیر امور داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز در این باره گفت: در هفته گذشته اتفاق مثبتی افتاد و 92 هزار و 900 انسولین قلمی در داروخانه های البرز توزیع شد و بنابراین داروخانه ها نباید مشکلی از این نظر داشته باشند.

  بقایی، افزود: 20 هزار بیمار دیابتی در البرز از انسولین قلمی استفاده می کنند، بنابراین به هر بیمار حدود پنج انسولین قلمی می رسد.

  وی گفت: کمبود انسولین قلمی را کتمان نمی کنیم زیرا کشور دارای مشکلات ارزی و حمل و نقل است.

  مدیر امور داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: ماه آینده نیز مشکلی از نظر تامین انسولین قلمی نخواهیم داشت.

  مدیر امور داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: برخی نمونه های داخلی داروهای اعصاب و روان به وفور در کشور وجود دارد اما بعضی از بیماران به دنبال داروهای خارجی هستند؛ با توجه به سیاست حمایت از تولید داخلی نمونه خارجی برخی داروها کمتر وارد می شود.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *