abaei.otagh

«اکسپو» فرصتی طلایی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی است

تصویر روز: عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات اعلام کرد: اکسپوی دبی با شعار «پیوند ذهن‌ها، خلق آینده»، فرصتی طلایی است که در مدت شش ماه می‌تواند ارزآوری بسیاری در آینده با جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ایجاد نتورک با همتایان بین‌المللی برای کشور داشته باشد.

به گزارش تصویر روز به نقل از ایسنا، در جلسه مشترک دبیر کل انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران و دبیر سابق فدراسیون ورزش‌های الکترونیک آسیا با رئیس کمیسیون فناوری و تکنولوژی‌های نوین اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات به بحث و تبادل نظر پیرامون حضوری قوی و تاثیر گذار در نمایشگاه جهانی اکسپوی دبی پرداختند و در این راستا تفاهم‌نامه‌ای نیز بین این دو مجموعه منعقد خواهد شد. این جلسه با هدف مشارکت و همکاری طرفین در موضوعات مختلف مربوط به حوزه ورزش‌های الکترونیک، رباتیک، هوش مصنوعی و تکنولوژی‌های نوین ورزشی در جهت حضوری قوی و تاثیرگذار در نمایشگاه جهانی اکسپوی دبی برگزار شد.

سادینا آبایی، عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات با بیان اینکه اکسپوی دبی با شعار «پیوند ذهن‌ها، خلق آینده» بستری منحصربه‌فرد برای به‌اشتراک‌گذاری درس‌ها، راه‌حل‌ها و ایده‌ها برای ساخت فردایی بهتر را در اختیار جهانیان قرار می‌دهد گفت: اکسپو، فرصتی طلایی است که در مدت شش ماه می‌تواند ارزآوری بسیاری در آینده با جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ایجاد نتورک با همتایان بین‌المللی برای کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه این رویداد بزرگ یکی از اکسپوهایی است که در آن صنعت ایران و برندهای بزرگ می‌توانند به خوبی بدرخشند گفت: اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات با هدف گسترش روابط تجاری بین دو کشور تشکیل شده و تقویت فضای تجاری و توسعه فعالیت‌های اقتصادی دو کشور از اهداف اولیه تشکیل این اتاق مشترک بوده است.

صنعت سرگرمی، پاسخی به تقاضاهای روزافزون کنونی است

f635dc3f 7c9e 49c9 b642 6417c7029b8a

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و تکنولوژی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات در این دیدار به صنعت مهم بازی‌های رایانه‌ای اشاره و تاکید کرد: اگر در گذشته، گذران اوقات فراغت به عنوان امری حاشیه­‌ای تلقی می‌شد، امروزه با تغییرات وسیعی که در جهان رخ داده است، اوقات فراغت نه تنها امر حاشیه‌ای نیست بلکه یکی از مهمترین جنبه‌های زندگی افراد است که جنبه­ اقتصادی آن نیز بسیار قابل توجه است. در این فضا، صنعت سرگرمی پاسخی است به تقاضاهای روزافزون کنونی که در حوزه­ اوقات فراغت وجود دارد.

آبایی ادامه داد: حجم انبوهی از کالاها و خدمات در سراسر جهان در حوزه­ صنعت سرگرمی تولید و ارائه می‌شود. بر این اساس بازی‌های رایانه‌ای نیز در جهان امروز به عنوان بخشی از «صنعت سرگرمی» به حساب می‌آیند. در دهه­ اخیر گسترش این بازی­‌ها سبب شده تا از این حوزه به عنوان یکی از مهم­‌ترین بخش­‌های صنعت سرگرمی نام برده شود.

وی بیان کرد: تولید بازی‌های رایانه‌ای در واقع حوزه‌های کاری، زمینه‌های تکنولوژیک و عوامل گوناگونی از تجارت و صنعت را به یکدیگر پیوند می‌دهد و گستردگی این صنعت در بستری به وسعت جهان موجب شده امروزه از مقوله «بازی‌های جهانی» صحبت شود که به جهانی‌شدن بازی‌های رایانه‌ای اشاره دارد و حضور علاقه‌مندان و فعالان کشورمان در اکسپوی ۲۰۲۱ دبی نشان‌دهنده پیشرفت کشورمان در این صنعت مهم است.

عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات تاکید کرد: اتاق ایران و امارات آمادگی خود را برای و حمایت از فعالان این حوزه در اکسپوی دبی اعلام می‌کند و مشتاق حضور علاقه‌مندان به این حوزه که بیشتر قشر نوجوان و جوانان را تشکیل می‌دهند در نمایشگاه بین‌المللی اکسپوی دبی است.

گردش مالی بسیار بالا و سودهی قطعی

در این دیدار همچنین لقمان شاورانی -دبیر کل انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران- با معرفی انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران، سوابق و فعالیت‌های داخلی و بین‌المللی انجمن از سال ۱۳۸۵ تا امروز، این حوزه را یک صنعت بزرگ ورزشی تفریحی معرفی کرد که دارای ابعاد مختلف علمی، اقتصادی و فرهنگی است.

شاورانی با ابراز امیدواری به ورود اتاق بازرگانی ایران و امارات به این صنعت و حمایت از تولیدکنندگان در پاویون ایران در نمایشگاه اکسپوی دبی، میزان بالای مخاطبان میلیونی این صنعت را در کنار گردش مالی بسیار بالا و سودهی قطعی، سرمایه‌گذاری مادی و معنوی را در این صنعت تضمین‌کننده موفقیت تاجران و سرمایه‌گذاران ایرانی دانست.

دبیر کل سابق فدراسیون ورزش‌های الکترونیک آسیا با اشاره به سابقه دبیر کلی فدراسیون آسیایی خود و ارتباط خوب و مناسب انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران در سطح بین‌الملل به‌ویژه با همتای اماراتی خود، شیخ سلطان بن خلیفه آل نهیان، رئیس فدراسیون ورزش‌های الکترونیک امارات، اظهار امیدواری کرد که ظرفیت‌های بین‌المللی انجمن را با کمک و همراهی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات فعال کند.

در این دیدار پیرامون مفاد تفاهم‌نامه انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات صحبت شد که پس از بررسی‌های لازم به زودی این تفاهم‌نامه بین دو طرف منعقد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *