28831

ایران خودرو برای واکسیناسیون جامعه کارگری سنگ تمام گذاشت

تصویر روز: فرمانده سپاه تهران بزرگ گفت: با این که ایران خودرو وظیفه ذاتی نداشته، اما با تمام امکانات و پرسنل به میدان آمده و با مساعدت ارزشمند مدیرعامل و همکاری خوب بسیج این شرکت، مرکز واکسیناسیون راه اندازی شده است. این اقدام در راستای افزایش دوبرابری واکسیناسیون در تهران بزرگ است.
به گزارش تصویر روز سردار سرتیپ پاسدار حسن حسن زاده در حاشیه بازدید از مرکز واکسیناسیون ساپکو افزود: یکی از ظرفیت ها و قابلیت های خوب نظام جمهوری اسلامی این است که وقتی نیاز است که کمک و اقدامی برای مردم انجام شود همه پای کار می آیند.
وی افزایش ظرفیت واکسیناسیون تا دو و نیم برابر در استان تهران را بخشی از رزمایش شهید سلیمانی دانست و گفت: هفته گذشته برای مرحله جدید طرح شهید سلیمانی تصمیمی راهبردی گرفته شد تا ظرفیت تزریق واکسیناسیون را به دو تا دو و نیم برابر افزایش دهیم.
سردار سرتیپ حسن زاده از دو شیفته شدن مراکز تزریق واکسن خبر داد و افزود: کمبود واکسن نداریم و با واردات انجام شده و تولید داخل، این نوید را به مردم عزیز می دهیم که طبق توافق با بهداشت و درمان تهران به زودی دیگر در هیچ یک از مراکز واکسیناسیون مناطق شهری مردم دغدغه واکسن نداشته باشند و در هیچ محلی شاهد صف و تجمع نباشیم.
وی با بیان این‌که در سری جدید طرح شهید سلیمانی پنج راهبرد با ۵۰ راهکار تدوین کرده ایم، ادامه داد: یکی از این راهبرد‌ها واکسیناسیون بود، موضوع بعدی اقدامات حمایتی از جمله بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه بود و اقدامات پیشگیرانه خوبی هم در حال انجام است، تیم‌های نظارتی، مراقبتی و حمایتی بسیج در تهران فعال هستند.
فرمانده سپاه تهران بزرگ با بیان این که در شرکت ایران خودرو با برنامه دقیقی که ستاد مقابله با کرونا با همکاری گسترده بسیج تنظیم کرده اقدامات پیشگیرانه آموزشی، توصیه ها و رعایت شیوه نامه ها صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: در بحث حمایتی نیز اقدامات خوبی توسط گردان‌های بسیج انجام شده است از جمله این که اقلام مورد نیاز منازلی که تمامی افراد خانواده آن‌ها درگیر بیماری هستند از طریق پیک موتوری تهیه و ارسال می‌شود.
سردار حسن‌زاده افزود: تامین کپسول و دستگاه‌های اکسیژن ساز از دیگر اقدامات است؛ در این مرحله پویشی را برای تهیه کپسول‌های اکسیژن و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز راه اندازی کردیم که تا روز گذشته ۵۰۰ دستگاه کپسول و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز تهیه شده که در مراکز محلی به مردم تحویل داده می‌شود، بنا داریم تا هفته آینده این میزان به دو هزار دستگاه افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *