yoan

رشد ارزش یوآن چین در برابر دلار

تصویر روز: بانک مرکزی چین امروز ارزش پایه یوآن در برابر دلار 69 واحد افزایش داده و به بالاترین میزان در 3 ماه اخیر رساند.

به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی چین امروز ارزش یوآن در برابر دلار را 69 واحد افزایش داد. با این حساب ارزش یوآن در برابر دلار هم اکنون به بالاترین میزان در 3 ماه گذشته رسیده است.

هم اکنون برابری یوآن-دلار به 6.4497 یوآن در برابر دلار رسیده که از اواسط ماه ژوئن تا کنون بیشترین سطح به شمار می رود. البته روز جمعه هم ارزش یوآن در برابر دلار رشد کرده بود.

به طور کلی طی 3 هفته گذشته ارزش یوآن به صورت پیاپی در برابر دلار رشد کرده است که عاملی که در روزهای اخیر بیشترین تأثیر را در این زمینه داشته نخستین گفتگوی تلفنی بین رؤسای جمهور چین و آمریکا از زمان ورود جو بایدن به کاخ سفید بوده است.

گوآن تائو، مدیر بخش پرداخت های بین المللی سازمان مبادلات ارزی چین در این باره می گوید: در 6 ماه نخست امسال ارزش یوآن در برابر دلار روندی W شکل را طی کرده است.

پیشتر نیز مدیر بخش سیاست های پولی بانک مرکزی چین نیز هشدار داده بود که برای سال جاری شاهد نوسانات ارزش در برابری یوآن-دلار خواهیم بود. وی البته گفته بود که پکن تلاش خواهد کرد تا ارزش یوآن را در یک محدوده منطقی و متعادل نگهدارد.

طی سال گذشته و به خاطر بحران کرونا، ارزش یوآن در برابر دلار برای ماه های متوالی کاهش یافته بود و کار تا جایی پیش رفت که بانک مرکزی چین ارزش رسمی یوآن را تا 7.1316 یوآن در برابر دلار کاهش داد که از سال 2008 تا کنون بی سابقه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *