khodro.1

شرایط جدید واردات خودرو

تصویر روز: نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه با مصوبه مجلس درباره واردات خودرو، خودروسازان ناچارند تلاش بیشتری برای افزایش کیفیت و رشد تیراژ تولید داشته باشند، گفت: با موافقت با واردات مدیریت شده, زمینه ساماندهی بازار خودرو فراهم می شود.
سیدجواد حسینی کیا در گفت‌وگو با خانه ملت درباره تصویب طرح ساماندهی صنعت خودرو در صحن مجلس، گفت: ارز موردنیاز برای واردات خودرو در این طرح از طریق صادرات خودرو، قطعات خودرو یا سایر کالاها و خدمات مربوط با صنایع نیرو محرکه و یا ارز با منشا خارجی تامین می‌شود بنابراین از منابع ارزی کشور استفاده نخواهد شد.

نماینده مردم سنقر افزود: از آنجا که به ازای صادرات خودرو، امکان واردات وجود دارد، انگیزه خودروسازان برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی افزایش می‌یابد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه در مصوبه مجلس سقف واردات خودرو توسط شورای رقابت مشخص می‌شود، اضافه کرد: با تائید مصوبه مجلس توسط شورای نگهبان و تبدیل شدن آن به قانون التهابات بازار خودرو کاهش می‌یابد و فاصله‌ای که میان عرضه و تقاضا وجود دارد پوشش داده می‌شود.

حسینی‌کیا با بیان اینکه با مصوبه مجلس خودروسازان ناچارند تلاش بیشتری برای افزایش کیفیت و رشد تیراژ تولید داشته باشند، تصریح کرد: در حال حاضر تولید خودروسازان داخلی کفاف نیاز بازار را نمی‌دهد، بنابراین واردات ضرورت دارد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: موافقت با واردات مدیریت شده، زمینه ساماندهی بازار این کالا را فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *