Salami.sepah

هشدار سردار سلامی به کشور های حاشیه خلیج فارس

تصویر روز: فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حضور صهیونیستها در این مناطق قابل تحمل نیست و لازم است برخی کشورها در این مشی سیاسی خود تجدید نظر کنند.
به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همراهی سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، امروز (چهارشنبه) از جزیره بوموسی و یگان‌های مستقر در این جزیره بازدید کرد.

بررسی و ارزیابی سطح آمادگی رزم یگان‌های مستقر در جزیره بوموسی و استحکامات و تجهیزات دفاعی آن و حضور میدانی در سنگرها و دیدار با رزمندگان دریادل، از برنامه‌های سفر فرمانده‌کل سپاه به این جزیره بود.

سرلشکر سلامی در این بازدید با ابراز خرسندی از وضعیت مطلوب آمادگی‌‌های رزمی یگان‌ها و نیروهای مستقر در جزایر راهبردی نازعات و اطمینان‌‌بخشی از دفاع قاطع، محکم و خلل‌ناپذیر برابر تهدیدات محتمل اظهار کرد: امروز برای ارزیابی و اطمینان از آمادگی‌های رزمی نیروهای مستقر در جزایر سه‌گانه به‌ویژه جزیره بوموسی، در اینجا حاضر شده‌ایم تا ضمن عرض خداقوت و خسته نباشید به رزمندگان دریادل با مشاهده روحیه بالا حمیت و غیرت ملی، نشاط معنوی و سلحشوری آنان و امید به آینده روشن و باافتخار نظام اسلامی، مصمم‌تر در مسیر گام دوم انقلاب حرکت کنیم.

وی با تشریح توانمندی‌ها و آمادگی‌های دفاعی و رزمی نیروی دریایی سپاه تأکید کرد: نیروی دریایی سپاه به‌ویژه در سال‌های اخیر به توانمندی‌ها و دستاوردهای فوق‌العاده‌ای در حوزه‌های پهپادی، موشکی، شناوری، جنگالی، هوادریا و زیرسطحی نایل آمده و قادر است برای تمام سطوح دفاعی، به‌لحظه واکنش سریع و مؤثر داشته باشد.

فرمانده‌کل سپاه با تحسین آمادگی‌های روحی و معنوی نیروهای مستقر در جزایر گفت: در این بازدید آنچه مشاهده شد روحیه بسیار قوی، بانشاط، شاداب و در سطح بسیار مطلوب رزمندگان بود، همچنین آمادگی‌های تجهیزاتی در اوج قرار دارد و به‌فضل الهی امیدواریم با قدم‌های بلندی که نیروی دریایی سپاه برای رقم‌زدن جهش‌های فوق‌العاده در کیفیت تجهیزات، سلاح‌ها و ارتقاء و بهبود وضعیت تکنیک و تاکتیک رزمی برداشته است؛ با افزایش کمی این قدرت در تراز یک دفاع مقتدر، اطمینان‌بخش و کامل، این مسیر تعالی با همت مردان دریادل و غیور ما در عرصه دریا ادامه یابد.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: این همت، عزم و اراده بلند که الحمدلله با تدبیر، آینده‌نگری و برنامه‌ریزی دقیق همراه است، شرایط بسیار مناسب و مطلوبی برای ما در مناطق دریایی به‌وجود آورده است.

فرمانده‌کل سپاه خاطرنشان کرد: هر بار که از مواضع دریایی بازدید می‌کنیم با یک سلسله جلوه‌ها و رویش‌های جدیدی از قدرت مواجه می‌شویم و به قدرت کمّی و کیفی پهپادها، زیرسطحی‌ها، شناورها، موشک‌ها، بخش‌های جنگ الکترونیک و سایر اجزای قدرت نیروی دریایی سپاه پی می‌بریم.

سرلشکر سلامی با اشاره به وضعیت امنیتی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و برخی تحرکات برای حضور صهیونیست‌ها در این منطقه راهبردی ابراز داشت: متأسفانه بعضی از رژیم‌های حاکم بر کشورهای جنوبی خلیج فارس، ارتباط سیاسی و امنیتی را با رژیم صهیونیستی برقرار کرده‌اند که این موضوع تهدیدی جدی برای امنیت منطقه و به‌خصوص خود این رژیم‌هاست، ما با صراحت اعلام می‌کنیم و هشدار می‌دهیم استمرار این گونه ارتباطات به هیچ عنوان قابل قبول نیست و آنها باید بدانند وجود رژیم پلید صهیونیستی در هر نقطه‌ای عامل ناامنی است.

فرمانده‌کل سپاه تأکید کرد: حضور صهیونیستها در این مناطق قابل تحمل نیست و لازم است این رژیم‌ها در این مشی سیاسی خود تجدید نظر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *