brenj

افزایش 10 درصدی قیمت برنج ایرانی در اسفند

تصویر روز: طبق اعلام مرکز آمار ایران، در گروه نان و غلات، “برنج ایرانی درجه یک” با ١٠,٧ درصد ،”شیرینی خشک” با ٤.٥ درصد و “رشته آش” با ٤.١ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

به گزارش مرکز آمار ایران، متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب درمناطق شهری کشور در اسفند ١٤٠٠ اعلام شد.

در گروه میوه و خشکبار، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “انار” با ٦,٧ درصد،” لیموترش” با ٦.٤ درصد و “کشمش پلویی” با ٥.٦ درصد است.

در اسفند ماه ١٤٠٠ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام “برنج ایرانی درجه یک” با ١٠,٧ درصد ،”شیرینی خشک” با ٤.٥ درصد و “رشته آش” با ٤.١ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام “گوشت گوسفند” با ٤,٦ درصد ،”گوشت گاو یا گوساله” با ١.٩ درصد و “مرغ ماشینی” با ١.٢ درصد بیشترین بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “تخم مرغ ماشینی” با ١,٣ درصد و “روغن مایع” با ٠.٧ درصد بوده است. همچنین در این گروه “دوغ پاستوریزه” با ٠.٢- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌‌است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “انار” با ٦,٧ درصد،” لیموترش” با ٦.٤ درصد و “کشمش پلویی” با ٥.٦ درصد می­‌باشد.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “فلفل دلمه ای” با ٤٥,٤ درصد، “سیب‌زمینی” با ٨.٣ درصد و “نخود” با ٥.١ درصد می­باشد. همچنین در این گروه “هویج فرنگی” با ٧.٣- درصد و “خیار” با ٣.٠- بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “قند” و “شکر” با ٥,١ درصد و “رب گوجه فرنگی” با ٢.٤ درصد می­‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *